Jak Berdych prohrál v horké Číně sázku o péřovku

Tomáš Berdych při tréninku v Pekingu | foto: Michal SváčekMF DNES

9 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Tisíce kilometrů od domova. Půl světa. Přesto to na tréninkových kurtech severního Pekingu včera vypadalo jako na pražské Štvanici nebo v Prostějově. Samý smích. A zvonivá čeština.

Na kurtu číslo dvě proti sobě stojí Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem, na vedlejší trojce se připravují Nicole Vaidišová, Iveta Benešová a Klára Zakopalová. "Jako doma, co?" nahýbá se Štěpánek přes plůtek k vedlejšímu hřišti, kde se uculuje jeho přítelkyně Vaidišová.

Načež se ve víc než třicetistupňovém dusném pařáku začíná hecovat s tréninkovým kumpánem Berdychem, toho času vysvlečeným z trička. "Koukej se oblíknout, hrozně nerad hraju jenom proti modrým trenýrkám," hrozí Štěpánek a směrem na druhou stranu schválně krátkozrace mžourá. "Už tak na tu dálku nic nevidím."

. Tenis


turnaj mužů začíná v neděli ve 4.30

Co Berdych? Jen se usměje. Přemluvit se nedá. "Beru to od tebe jako lichotku, že jsem hubenej." Tak to začíná nanovo. "O co, že tě v tie-breaku porazím?" doráží Štěpánek.

"O péřovku?" "Kdepak, tu já nepotřebuju," vrtí Štěpánek hlavou a vyhrne si tričko s českou vlajkou. Pod ním se rýsuje chlupatý hrudník. "Já mám svýho medvěda."

Tomu je těžké kontrovat, ale Berdych je taky taškář. Ukazuje na svou holou hruď a uznává: "No, zato mně by se možná hodila."

Konečně se dva nejlepší čeští tenisté domlouvají na velké sázce. Poražený musí vítěze obsloužit u stolu v jídelně, přinést mu večeři až na místo. Hraje se. Jindy by zápasu Štěpánek – Berdych přihlížely davy, teď je kolem zastrčeného dvorce jen pár novinářů. Za několik minut vidí, jak 20. hráč světa Štěpánek dává Berdychovi rošťácký kraťas, kterým zkrácenou hru vyhrává.

Hotovo. "Skvělý! Objednám si to, co bude od stolu nejdál," jásá Štěpánek. Už je to jasné, olympijská jídelna se má nač těšit. Berdych bude obsluhovat tie-breakového krále.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Najdete na iDNES.cz