Hrdá střelkyně slavila v českém domě, manžel mohl závidět

Kateřina Emmons s manželem Mattem. | foto: Václav Mudrapro iDNES.cz

9 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Velkou párty na počest zlaté střelkyně Kateřiny Emmons dnes zažil Český olympijský dům v Pekingu. Olympijské vítězce tleskaly desítky krajanů, na večírek dorazily i dva čínské televizní štáby. První šampionka včera zahájené olympiády si z českého centra odnesla řadu darů.

"Jsem překvapená, kolik lidí se tady kvůli mě sešlo," radovala se 24letá střelkyně, když předstoupila před zaplněný sál.

Na památku dnešního dne dostala zlatý dukát a ručně rytou skleničku s datem a svým olympijským výsledkem. Od předsedy olympijského výboru Milana Jiráska převzala obrovskou kytici růží a cukráři z českého domu jí připravili dort ve tvaru srdce.

Velkou radost jí udělal i dar od Plzeňského Prazdroje - piva na rok zdarma. "Jako Plzeňačka to umím ocenit. Doufám, že nám budou pivo dodávat i do Ameriky," zmínila svůj druhý domov.

Ve Spojených státech žije s manželem Mattem Emmonsem, rovněž olympijským šampionem ve střelbě. "Dnešní oslavou je Matt nadšený. Američané jsou zvyklí vyhrávat jednu medaili za druhou, a tak tam taková oslava každého úspěchu vůbec nepřichází v úvahu," prozradila první zlatá medailistka pekingské olympiády.

Ve večerních hodinách už byla dost vyčerpaná, přesto neodmítla jedinou žádost o rozhovor, rozdávala podpisy a usmívala se na společných fotografiích s hosty domu.

"Jak se cítím? Jako člověk unavený po dobře odvedené práci," popisovala Kateřina Emmons své pocity.

Z ruky do ruky jde už od konce závodu. Medailový ceremoniál, tisková konference, dlouhé čekání na odevzdání správného vzorku u dopingové kontroly, další rozhovory, pózování, úsměvy, podpisy...

"Strašně nerada někoho odmítám, ale když k vám přijdou pro podpis čínští dobrovolníci, tak jich není pět, ale jsou jich stovky," poznamenala střelkyně.

Ve vesnici na ní čekaly další televizní štáby, mezi nimi i Američané fascinovaní příběhem manželství olympijských šampionů Emmonsových. Kateřina také pózovala na titulní stranu magazínu, který vychází v olympijské vesnici...

Až se jí z toho začalo dělat mdlo, a tak se na chvilku zavřela na pokoji. "Dvacet minut jsem odpočívala, pak jsem si dala sprchu a všechno začalo zase nanovo," poznamenala Kateřina Emmons.

Další rozhovory už má naplánované na zítřek. "Ještě budu chvíli takhle poletovat, ale pak se musím zklidnit, abych byla dobrým parťákem Mattovi," připomněla česká střelkyně, že na jejího manžela obhajoba zlatá z minulých her teprve čeká.

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Najdete na iDNES.cz