Chybí nám tu herní pohoda, přiznala basketbalistka Mokrošová

Markéta Mokrošová (vlevo) v souboji s Číňankou Sung Siao-Jün | foto: Reuters

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Jsme mezi osmi nejlepšími týmy světa, to taky něco znamená," utěšuje se basketbalistka Markéta Mokrošová. Sama ale dobře ví, že národní tým není na olympijském turnaji v Pekingu v dobré formě. Dnes to demonstroval zápas s Čínou, který reprezentace prohrála o šestnáct bodů 63:79.

"Nejsme v herní pohodě, forma, kterou jsme měly v kvalifikaci je pryč," říkala otevřeně křídelní hráčka z pražského USK.

Do závěrečného zápasu v základní skupině šly Češky s teoretickou nadějí posunout se na třetí nebo dokonce na druhé místo a ve čtvrtfinále hrát s relativně přijatelnějšími soupeři. K této naději se však ani nepřiblížily.

"Číňanky na nás byly výborně připravené. Bylo vidět, že jakmile rozehra ukázala nějakou akci, tak ony se připravily přesně do míst, kde hrajeme," neuniklo Mokrošové.

V kombinaci se špatnou střelbou tak byl neúspěch českých barev ložený. "Dnes jsme měly na koši dekl, nedávaly jsme ani lehké koše, které normálně proměňujeme. To nás ještě víc zlomilo, protože když jdete sám na koš a nedáte, tak se z toho jen tak neoklepete."

Po přestávce se reprezentantky na okamžik zvedly a snížily ztrátu, ale dlouho jim to nevydrželo. "Číňanky párkrát ztratily míč, my jsme jejich chyb využily, ale bohužel už jsme neměly dost síly dotáhnout to až k vyrovnání," přiznává sedmadvacetiletá basketbalistka, která sice nebyla v zahajovací sestavě, ale nakonec odehrála přes 22 minut.

V úterním čtvrtfinále čeká na české reprezentantky nejtěžší možný soupeř. Austrálie suverénně vyhrála skupinu A, v dnešním závěrečném vystoupení porazila o dvacet bodů silné Rusky.

"Budeme snažit o co nejlepší výsledek, abychom jim byly důstojným soupeřem, ale když se podíváme na jejich výsledky, tak je jasné, že to nebude lehké," soudí Mokrošová a na otázku, jestli nebude psychickou výhodou, že proti favoritovi nemají co ztratit, na rovinu řekne: "Nevím, jestli se u nás dá ještě mluvit o nějaké psychické výhodě, asi ne."

Další z rubriky

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz