České basketbalistky byly po prvním tréninku nadšené z haly

České basketbalistky se chystají na snídani v olympijské vesnici.

6 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - První trénink v olympijské basketbalové hale mají za sebou české reprezentantky. Prostorná, přesto útulná hala si během chvilky získala jejich sympatie.

Bez pěti minut celou vyhrazenou hodinu a půl využil trenér Jan Bobrovský a jeho svěřenkyně k seznámení se s dějištěm basketbalového turnaje.

Hala pro 10 800 diváků nabízí fanouškům maximální komfort v červených křeslech. Strmé ochozy se začínají tyčit bezprostředně za hrací plochou, takže hráčky neměly od začátku výraznější problémy s prostorovou orientací.

"Ta hala je krásná a obrovská," potvrdila kapitánka Hanka Machová. "Ty velké ochozy ale příliš při hře nevnímám. Mě motivuje více než velká hala to, když přijde hodně lidí. Při bouřlivé atmosféře se všichni více vyhecujeme."

. program tréninku

13:30-15:00 hod.
strečink 15 min.
nácvik brejkových situací a jejich zakončení 15 min.
střelba z pod koše, občerstvení 5 min.
herní příprava, červené vs. bílé 15 min.
střelba šestek a trojek, občerstvení 10 min.
herní příprava, červené vs. bílé 10 min.
střelba, občerstvení 2 min.
herní příprava, červené vs. bílé 10 min.

A návštěvy by měly být v Pekingu parádní. Přestože česká reprezentace disponuje zkušeným kádrem, i ostříleným harcovnicím brala dech před tréninkem sdělená informace. "Podle organizátorů jsou všechny basketbalové zápasy mužů i žen vyprodané," tvrdí mediální pracovník mezinárodní basketbalové federace FIBA Sakis Kontos.

"Že by mělo být na nás vyprodáno, tomu fakt nevěřím," zůstala trochu skeptická Machová. "Také zázemí pro nás je perfektní, šatny, sprchy, prostě paráda."

Rozehrávačka Michaela Uhrová souhlasila s kapitánkou, že hala je dobře postavená. "Ochozy jsou hned za košem a to je důležité. Jak je hlediště blízko, naopak se lépe orientujeme," řekla nejmenší hráčka kádru, která před sedmi měsíci absolvovala operaci kolene a uplynulou sezonu prakticky nehrála.

. jak hrály

červený tým
Mokrošová, Hartigová, Elhotová, Svobodová, Večeřová, Hejdová

bílý tým
Machová, Veselá, Uhrová, Kulichová, Šujanová, Vítečková

Však také trénink absolvovala s vyztuženou ortézou. "Na zápasy a tréninky si ještě beru ortézu, ale jinak je koleno v naprostém pořádku," tvrdila Uhrová. "Drží to parádně a po olympiádě to sundám. Tady riskovat nebudu. Kvalifikaci ve Španělsku jsem odehrála bez problémů."

Svižný trénink začaly hráčky protažením a nácvikem rychlých protiútoků. Po půl hodině došlo na hru na oba koše, kterou trenér Bobrovský emotivně prožíval. Při nezdařeném průniku Mokrošové pod koš jen zakroutil hlavou a složil ruce na prsa, další rozehrávku Uhrové už zastavil a hráčkám začal vysvětlovat chyby.

"Jen mi říkal, kam si mám naběhnout po přihrávce," smála se po tréninku Uhrová. Dění na ploše glosoval i na střídačce sedící manažer Hamza. Nepovedenou přihrávku při brejku tria Mokrošová - Elhotová - Hejdová, která skončila v hledišti, komentoval slovy: "To byla přihrávka do hodně volného prostoru," smál se.

Hráčky potěšila po tréninku ještě jedna dobrá zpráva. "Vedení nám dovolilo jít v pátek na slavnostní zahájení," radovala se Markéta Mokrošová. "Nechají na nás, kdo bude chtít jít v průvodu a kdo bude sedět na tribuně."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz