Capalini nebude v Pekingu kvůli zranění obhajovat olympijský bronz

Libor Capalini se svou bronzovou medailí z aténské olympiády | foto: Michal SváčekMF DNES

12 2008
Moderní pětibojař Libor Capalini nebude na olympijských hrách kvůli zranění achilovky obhajovat bronz z Atén. Zkušeného reprezentanta nahradí v závodě Michal Michalík. Tři dny před odletem do Pekingu to uvedl trenér týmu Jakub Kučera.

"Zranění nohy se ukázalo natolik vážně, že vylučuje Liborův start na olympijských hrách," informoval reprezentační kouč.

Definitivní rozhodutí o neúčasti pětatřicetiletého Capaliniho padlo dnes. Trenér Kučera okamžitě volal do Pekingu, aby změnil typ olympijské akreditace pro cestujícího náhradníka Michala Michalíka.

Capalini má chronické problémy s achilovkou pravé nohy od roku 2005. Letos se bolesti ozvaly před evropským šampionátem v Moskvě a noha ho trápila ve zbytku předolympijské přípravy. "Šli jsme na minimum přípravy, níž už jsme nemohli. Kdyby si Libor po mistrovství Evropy lehnul a nic nedělal, asi by olympiádu odzávodil. Ale bez ambicí na výsledek někde v popředí."

Pětibojař minulý týden v rozhovoru s ČTK přiznal, že ho poranění limituje při běhu. "Při ostatních čtyřech disciplínách to nehraje roli, ale při zátěžovém běhu je to bolestivé," uvedl Capalini.

Naznačil, že pokud by ho zraněná noha limitovala víc, než je přípustné, je připraven místo v olympijském závodě přepustit náhradníkovi Michalíkovi, který s ním do poslední chvíle bojoval o účast v Pekingu.

Capalini, který letos šel pouze dva závody, tak pravděpodobně dostane nohu do sádry. "Vypadá to, že na tři týdny," dodal trenér.

Do olympijského závodu se tak vedle Davida Svobody postaví 21. srpna Michal Michalík, který v kvalifikačním žebříčku skončil jen o bod za Capalinim. Michalík cestuje na své druhé hry, v Aténách skončil šestý.

Výpravu moderních pětibojařů doplní ještě Lucie Grolichová, jíž olympijský závod čeká o den později.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Najdete na iDNES.cz