Bouřlivé oslavy? To nevydržím, říká zlatá střelkyně Emmons

Střelkyně Kateřina Emmons se svými olympijskými medailemi po návratu do Prahy | foto: Ivana Roháčková

20 2008
Nejbližší program střelkyně Kateřiny Emmons? Užít si dovolenou a na zbraň sáhnout nejdřív v půlce října. Olympijská vítězka se vrátila do Čech, a přestože ji nejspíš čekají velké oslavy, sama se možná bude držet zkrátka. "Nejsem bouřlivák, nevydržím," smála se.

Na tváři široký úsměv, po únavě z dlouhého letu ani památky. Střelkyně Kateřina Emmons dorazila z Pekingu zpět do Prahy. Co ji čeká a na co se těší? Kromě velké oslavy olympijského zlata a stříbra si dopřeje dovolenou a v klidu si vychutná zbytek olympiády.

"Bylo to hrozné, na pokoji jsme neměli televizi. Museli jsme se chodit dívat k trenérům," vyprávěla Emmons na tiskové konferenci, na níž spolu se stříbrným skifařem Ondřejem Synkem hrdě ukazovali své olympijské medaile.

Po návratu do Čech proto Emmons hodlá fandit českým sportovcům u televize. "Těším se na všechny, ale musím se ještě podívat do programu," usmála se čtyřiadvacetiletá střelkyně.

Zlatou medaili za triumf ve vzduchové pušce si plzeňská rodačka pověsila na krk hned úvodní den soutěží, stříbro z libovolné malorážky přidala o pět dní později.

I když v následujících dnech ještě držela palce v olympijských závodech svému americkému manželovi Mattovi, zbyl i čas porozhlédnout se po Pekingu. "Ale moc jsme toho nevyužili. Courat se nám příliš nechtělo," přiznala.

Po náročných olympijských dnech ji nyní čekají oslavy hlavně v rodné Plzni. "Připravili pro mě překvapení v pivovaru. Ale nejsem bouřlivák, myslím, že dlouho nevydržím," dodala.

Manželův neúspěch už hodili za hlavu

Slavit zatím bude muset bez svého manžela, který si odvezl svá olympijská zavazadla domů do Ameriky. "Sem přiletí za pár dní. Jen s jedním kufrem," vysvětlila.

K Mattovu neúspěchu v závodě na 3x40 ran, kdy se poslední podprůměrnou ranou připravil nejen o jasné zlato, ale dokonce i o medaili, se už nevracejí. "Nechali jsme to už být. Je to smutné, že zlato prohrál, ale hodili jsme to za hlavu. Tenhle neúspěch z něj rozhodně nedělá horšího střelce. Každý ze soupeřů za ním po finále přišel a řekl mu, že byl stejně nejlepší."

Sama na zbraň hodlá nejméně na dva měsíce zapomenout. Až v listopadu ji čeká finále Světového poháru. "Teď se těším na dovolenou tady v Čechách. Pojedeme i ke strejdovi na Slovensko. Jsme oba s Mattem domácí typy. Navíc je tady ještě hodně věcí, které by měl Matt vidět."

A kde zůstanou oba cenné kovy? "Doma - tedy zřejmě ve Státech," přiznala Emmons. Doufá, že odměnu půldruhého milionu přidá k prostředkům na stavbu vytouženého domu. "Doteď jsme měli na okna, dveře a půl krbu. Teď po olympijských hrách snad bude i dům," uzavřela se smíchem.

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Najdete na iDNES.cz