Bikerka Huříková: Medaile z Pekingu? To by museli všichni spadnout

Tereza Huříková na ruzyňském letišti před odletem do Pekingu | foto: ČTK

13 2008
Na svou první olympiádu odletěla Tereza Huříková. Jednadvacetiletá česká naděje bude bojovat v závodě horských kol s dalšími 29 elitními bikerkami a sama přiznává, že v Pekingu bude sbírat hlavně zkušenosti. V ambicích na medailové pozice je realistkou. "To by museli všichni popadat," uvedla se smíchem.

Přestože se před třemi lety stala juniorskou mistryní světa, ambice pro nejsledovanější letošní závod má bikerka Tereza Huříková skromné. "Jsem realistka. Ráda bych, aby umístění bylo jednociferné číslo, ale spokojená budu do patnáctky," řekla na tiskové konferenci těsně před odletem do Číny.

Důležité budou pro rodačku z Vimperku pocity ze závodu. "Jedu hlavně pro zkušenosti. Na trati chci ze sebe vydat maximum. Spokojená budu, když nepokazím start nebo neudělám nějakou hloupou chybu," dodala.

Mezi třiceti závodnicemi olympijské soutěže bude Huříková jedinou českou zástupkyní. V přímém souboji o postupové místo porazila zkraje sezony svou kamarádku Kateřinu Nashovou. "Ráda bych, abychom jely obě, ale to nešlo. Zvlášť proto, že Katka má teď velmi dobrou formu," připomněla nedávné třetí místo Nashové ze závodu SP v kanadském Bremontu.

Týdny po stvrzení nominace ale už pro Huříkovou tak radostné nebyly. V červnu poprvé vzdala závod Světového poháru, ale velké zklamání přišlo na mistrovství světa do 23 let v italském Val di Sole, kde jedna z aspirantek na cenný kov skončila až dvacátá. "Byla jsem s psychikou dole, nebyla jsem na takový výsledek připravená," přiznala.

Odpočinula si na soustředění v Livignu, poslední ostré závody pak absolvovala nedávno v Kanadě, kde dojela ve SP patnáctá a sedmá. V generálce na hry dominovala minulou sobotu v okolí Karlštejna v závodu seriálu Kolo pro život.

Přestože ve své kariéře závodila ve spoustě zemí, do Číny jede poprvé. Tamní trať by jí mohla svědčit. "Ona byla původně dost chudá, ale na poslední chvíli jí změnili. Přidali technické pasáže, bude se jezdit víc po kamenech. Ta změna mě mile potěšila," usmála se. Na smog a vysoké teploty je připravena. "Doufám, že to snesu. Vysoká vlhkost ani vedra mi problémy nedělají."

Do Pekingu si kromě tradičních talismanů v podobě želviček zabalila i učebnice. Po olympiádě se totiž chystá odmaturovat na vimperském sportovním gymnáziu. "Beru s sebou zeměpis a češtinu. V září mě tak čeká druhý vrchol sezony," uzavřela se smíchem.

Nejčtenější

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Najdete na iDNES.cz