Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

20:25

Podívejte se, jak zmapovali slavnostní zahájení olympijských her na sociálních sítích samotní sportovci.

HRY NA SÍTÍCH: Olympijský ceremoniál očima (nejen) českých sportovců

přečíst článek
18:22
Češi v akci

Pozoruhodná cesta sdruženáře Tomáše Portyka.

Z dětské olympiády na tu opravdovou. Sdruženáři: Někde se musí začít

přečíst článek
18:17

Ještě pár pohledů na olympijský oheň.

09.února 2018 v 14:30, příspěvek archivován: 09.února 2018 v 18:22

Lighting of the Olympic cauldron #PyeongChang2018 #Olympics https://t.co/VzLFLaVLMt

18:02

Dvě vlajkonošky. Češka Eva Samková a Slovenka Veronika Velez Zuzulová.

  • Snowboardistka Eva Samková v čele výpravy Česka při slavnostním zahájení...
  • Sjezdová lyžařka Veronika Velez-Zuzulová v čele výpravy Slovenska při...
17:41

Zatímco ostatní sportovci promýšleli, jak v korejském mrazivém počasí co nejlépe navrstvit oblečení, Pita Taufatofua vyrazil v Pchjongčchangu na zahajovací ceremoniál věrný své tradici. Jediný reprezentant Tongy na zimních olympijských hrách nastoupil s vlajkou k defilé národů na plochu stadionu stejně jako před dvěma lety v rozpáleném Riu de Janeiro do půl těla nahý, jen v tradiční zástěře a s naolejovaným vypracovaným hrudníkem.

09.února 2018 v 14:39, příspěvek archivován: 09.února 2018 v 17:43

Meanwhile at the Winter #Olympics @PitaTaufatofua @pyeongchang2018 https://t.co/aNQyGIwvwJ

Zatímco v Brazílii startoval v taekwondu, do Pchjongčchangu se zástupce tichomořského ostrova kvalifikoval jako běžec na lyžích. „Já nezmrznu. Jsem z Tongy. Plavíme se po celém Pacifiku. Tohle je jako nic,“ prohlásil Taufatofua pro olympijský zpravodajský kanál. „V Riu bylo o něco tepleji než tady, ale kdykoliv člověk dostane šanci reprezentovat svou vlast, je to skvělé,“ dodal.

17:23

Ne, na zahájení 23. zimních olympijských her skutečně nedorazili opravdoví Donald Trump a Kim Čong-un. Dvojníci ale byli přesvědčiví. 

Na zahájení přišli i dvojníci Kima a Trumpa, ochranka je vyvedla

přečíst článek
17:04

Setkání politických elit obou Korejí. Hry by měl provázet pokoj a klid.

09.února 2018 v 14:46, příspěvek archivován: 09.února 2018 v 17:08

Kim Yo-jong shakes hands with President of South Korea, Moon Jae-in during the Opening Ceremony of the PyeongChang 2018 Winter Olympic Games #OlympicTruce #Olympics@pyeongchang2018 https://t.co/l1z3FaAh6X

16:44

Jak skórovat v olympijském hokejovém turnaji? Václav Prospal, člen českého realizačního týmu, možná recept zná.

Prospal: Brankáři mají moc velkou výstroj, musíme jim sebrat oči

přečíst článek
16:11

Mírové poselství - holubice ze svíček. Olympijské hry v Pchjongčchangu by měly oživit naději na sblížení obou Korejí.

09.února 2018 v 14:33, příspěvek archivován: 09.února 2018 v 16:43

1000 citizrns of Gangwondo joined the light of peace This light will shine everyone in the world! 1,000명의 강원도민이 함께한 평화의 불빛, ✨ 이 빛은 무대를 넘어 온 세계 사람들을 환하게 비추고 있습니다❣️#PyeongChang2018 #Gangwondo #Pyeongchang #개막식 #행사 #축제 https://t.co/XVPX6Q2gEw

15:28
Češi v akci

„Byla to první zlatá medaile ze zimní olympiády, takže to bylo na místě,“ řekl krasobruslař Michal Březina o telemarku, jímž česká výprava při slavnostním zahájení smekla před historickým úspěchem Jiřího Rašky z francouzského Grenoble (v 1968 získal zlato ve skoku na lyžích).

15:26

Trocha čísel: V Jižní Koreji je akreditováno na 23. zimní olympijské hry 2952 sportovců, přičemž síly mohou změřit ve 102 disciplínách.

15:14
Češi v akci

Do sobotního skiatlonu, který bude první medailovou disciplínou ZOH, nominovali čeští trenéři čtveřici běžkyň Beroušková, Havlíčková, Hynčicová a Nováková. Závod odstartuje v 8.15 SEČ.

14:18

Zahajovací ceremoniál ZOH v Pchjongčchangu skončil. Sledujte s námi už od zítřka průběh největší sportovní události roku!

14:15

Poprvé v historii zimních olympijských her se rozdá více než sto sad medailí. Kolik jich získají Češi?

14:13
  • Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...
14:12

Další vystoupení obstarávají tanečníci s hořící pochodněmi v rukou a ve večerní tmě vytvářejí působivou scenérii.

14:09

Zapálení ohně oslavují mytologičtí skřítci v rudých oblecích svou taneční choreografií.

14:07

Olympijský oheň zapálila Kim Ju-Na! Olympijská vítězka z Vancouveru a dvojnásobná mistryně světa se velmi podílela na přípravě letošních her a připadla jí čest zažehnout plamen, který bude v Pchjongčchangu plát až do 25. února.

14:03

Olympijskou pochodeň na stadion přinesla úspěšná rychlobruslařka Čchun I-kjong a předává ji golfistce a Pak In-pe. Dále běží s ohněm fotbalista An. Štafetu přebírají dvě dvaadvacetileté hokejistky.

14:01

Promítaný klip ilustruje letošní putování olympijského ohně. Celkem pochodeň neslo 7500 lidí a její pouť se za chvíli uzavře na olympijském stadionu v Pchjongčchangu.

13:55

Olympijskou přísahu za všechny účastníky pronesou dohromady zástupci sportovců, rozhodčích a trenérů. MOV kvůli úspoře času sloučil tuto formalitu do jednoho slibu.

13:51

Propojení historie a budoucnosti symbolizují i vlajkonoši olympiské vlajky - čtyři zástupci jsou z řad úspěšných vysloužilých sportovců, další čtyři reprezentují mladé naděje Jižní Koreje.  

13:49

Na obloze září olympijské kruhy a přichází čas pro vztyčení olympijské vlajky.

13:47

Na plochu přišlo tisíc dobrovolníků, kteří zapálili své svíce s přáním dát planetě Zemi mír. Další svíčky září na tribunách. Přilétá 1218 osvětlených dronů, největší počet dronů, který kdy byl použit v uměleckém vystoupení.

13:45

Stadionem zní známá píseň Imagine od Johna Lennona, kterou zároveň hrají pouliční umělci v několika dalších městech po celém světě. Jejich představení ukazují promítané záběry.

13:44

Prezident Jižní Koreje Mun Če-In zahájil 23. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu!

13:41

„Společný nástup sportovců z Jižní a Severní Koreje byl krásným příkladem sjednocovací síly sport,“ pokračoval Bach. Dále připomněl „tým uprchlíků“ na LOH v Riu a zdůraznil snahu MOV o sjednocování a vzájemnou pomoc.

13:37

Thomas Bach přivítal všechny účastníky na „prvních olympijských hrách na sněhu a ledu v Jižní Koreji“. „Běhěm následujích dnů se na vás bude dívat celý svět jako zdroj inspirace. Budete nás inspirovat tím, že budete respekovat fair-play a zůstanete čistí,“ promluvil Bach ke sportovcům.

13:33

Předseda Organizačního výboru her v Pchjongčchangu připomněl minulé účasti Jižní Koreje na ZOH. Poprvé se představila ve Svatém Mořici a například na účast ve Stockholmu musela shánět prostředky z veřejných sbírek. „Není důležité zvítězit, ale čestně bojovat,“ připomněl na závěr myšlenky Pierra de Coubertina.

13:30

S projevy nyní vystoupí předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach a předseda Organižačního výboru ZOH v Pchjongčchangu.  

13:28

Z jeviště stoupá do nebe světelný kruh, jenž vysílá mírové poselství do celého světa.

13:26
  • Slavnostní zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu....
  • Slavnostní zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu....
  • Slavnostní zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu....
13:24

Na jevišti vidíme jakési dveřní rámy, které symbolizují propojení celé planety. Aktéři s nimi putují po ploše a vytvářejí působivé obrazce. V kruhu uprostřed se odehrává taneční vystoupení.

13:20

Pět dětských průvodců putuje na dlouhém voru k symbolickému soutoku a obdivují přitom krásy své země. Další záběry nabízejí pohled do budoucnosti, děti se proměnily v odborníky na robotiku, lékaře nebo moderní umělce. Tyto obrazy symbolizují čtvrtou průmyslovou revoluci, která se vyznačuje zejména propojením skutečnosti a virtuální reality.

13:17

Záběry ukazují typickou korejskou krajinu a její nespoutanou a krásnou přírodu. Osamělý zpěvák pozvedá svůj hlas a stadionem zní vážná píseň.

13:16

Sportovci usedli na vyhrazenou tribunu a budou společně s ostatními diváky sledovat pokračování zahajovacího ceremoniálu.

13:14
  • Výpravy sportovců Ruska na slavnostním zahájení zimních olympijských her v...
  • Snowboardistka Eva Samková v čele výpravy Česka při slavnostním zahájení...
  • Sjezdová lyžařka Veronika Velez-Zuzulová v čele výpravy Slovenska při...
13:12

Za mohutného jásotu publika nastupuje spojená výprava Jižní a Severní Koreje. Sportovci pochodují za vlajkou symbolizující jednotný korejský poloostrov. Obě země spojily síly před olympijskými hrami a alespoň na chvíli zapomenuly na společné rozepře.

13:10

Maďaři získali na ZOH celkem šest medailí, přidají nějakou letos v Pchjongčchangu?

13:09

Pozornost zaplněného olympijského stadionu si vychutnávají silné a početné výpravy Polska, Finska a Francie.