17:35

Britská výprava na olympijských hrách v Pchjongčchangu přišla o jednu z medailových naději. Dvacetiletá snowboardistka Katie Ormerodová si ve středu na tréninku zlomila pravé zápěstí, přesto měla v plánu v Koreji závodit. Během čtvrtční přípravy si ale zlomila pravou patu a v pátek se podrobí operaci.

16:43

Připomeňtě si nejzajímavější předolympijské události, které se tak úplně netýkají sportu. Pořadatelé se musejí vypořádat se střevní infekcí, zatímco na norské sportovce čeká nechtěná nálož vajec.

Požár ve vesnici či záplava vajec. V Koreji je živo i před olympiádou

přečíst článek
16:26
08.února 2018 v 16:21, příspěvek archivován: 08.února 2018 v 16:26

Jsou patnáctou dvojicí na světě, ale zatím nejsladovanější na hrách. Severokorejští krasobruslaři Rjom Te-ok a Kim Ču-sik při tréninku. U haly zaparkovalo osm autobusů plných policistů. https://t.co/EppY4QRfHB

15:43

Krasobruslařka Anna Dušková potvrdila, že bude na olympiádě závodit s ortézou. „Nejraději bych ji nenosila, ale je to nutné.“ S ortézou trénuje už od prosince, kdy se vrátila po operaci přetrženého kolenního vazu.

  • Čeští krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař při tréninku před olympijským...

    Čeští krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař při tréninku před olympijským... / Autor: Michal RůžičkaMAFRA

15:13

Program zítřejšího prvního dne olympiády nabídne několik disciplín, vrcholem však bude slavnostní zahájení. To odstartuje ve 12:00 našeho času.

14:57

Nejlepší český skokan kvalifikace Roman Koudelka: „Ve finále musím bojovat.“

Aspoň trocha útěchy. Na tu bídu to nebylo špatné, řekl skokan Koudelka

přečíst článek
14:38

Sestava českých hokejistů začíná dostávat konkrétnější obrysy...

V prvním útoku Erat, Kovář, Sekáč. Koukal a Kubalík zatím mimo sestavu

přečíst článek
14:34

Roman Koudelka a Viktor Polášek.

  • Český skokan na lyžích Roman Koudelka během kvalifikace na středním můstku v...
  • Český skokan na lyžích Viktor Polášek během kvalifikace na středním můstku v...
14:27

Konečné pořadí kvalifikace skokanů na středním můstku: 
1. Andreas Wellinger (Něm)
2. Kamil Stoch (Pol)
3. Dawid Kubacki (Pol)
... 24. Roman Koudelka, 47. Viktor Polášek (oba postupují), 53. Viktor Štursa, 54. Čestmír Kožíšek.

14:20
Češi v akci

Shrnutí kvalifikace skokanů na středním můstku z českého pohledu: Roman Koudelka a Viktor Polášek postupují do sobotního závodu, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek nikoli.

14:15

Vojtěch Štursa s Čestmírem Kožíškem jsou na nepostupových pozicích.

14:12

První trojice vypadá nyní takto: 1. Karl Geiger (Něm), 2. Stefan Hula (Pol), 3. Simon Ammann (Švý). Roman Koudelka se posouvá na 14. příčku.

14:06

Vedení se ujímá Maciej Kot z Polska, Koudelka průběžně osmý.

14:03

Své umění předvedl další japonský skokan, veterán Noriaki Kasai. Stačilo to na průběžné třetí místo, Koudelka je tak šestý.

14:01

Povedený pokus Japonce Kobajašiho posouvá Koudelku na průběžné páté místo.

13:58
Češi v akci

Čestmír Kožíšek na svůj skok pyšný nebude, dosáhl vzdálenosti 81 metrů a řadí se hned za Štursu. Za Kožíškem jsou v pořadí tři soupeři.

13:57

Na řadě je pokus čtvrtého, posledního Čecha - Čestmíra Kožíška.

13:54
Češi v akci

Slušný skok Romana Koudelky končí na značce 97,5! To ho řadí na průběžné čtvrté místo, postup z kvalifikace tak má jistý.

13:52

Za okamžik můžeme očekávat pokus Romana Koudelky.

13:50

Za Štursou jsou zatím jen tři soupeři.

13:46
Češi v akci

Druhý z českých skokanů, Vojtěch Štursa, skončil 83,5 metru.

13:36
Češi v akci

Svůj pokus má za sebou první z českých skokanů. Viktor Polášek skočil v kvalifikaci na středním můstku vzdálenost 88,0 metru. Za sebou má již sedm závodníků, což mu zaručuje postup.

13:31

Začala kvalifikace skokanů na lyžích na středním můstku, v níž se představí i čtyři čeští reprezentanti.

13:15

Nejdelší tréninkový skok předvedl Andreas Wellinger z Německa, který doletěl na značku 112 metrů, za ním skončili jaho krajan Freitaga Nor Forfang. Češi se musí do kvalifikace zlepšit, kromě 27. Koudelky se sešli u konce výsledkové listiny: 49. Kožíšek, 50. Štursa, 53. Polášek.

13:00

Modrá je dobrá? Podle norských rychlobruslařů možná více, než si myslíte...

Modré kombinézy. Rychlobruslařské kouzlo, nebo psychologická válka?

přečíst článek
12:57
Češi v akci

V právě probíhajícím tréninku skokanů na středním můstku Češi nezáří, nejlepší Roman Koudelka je zatím na 27. místě. Kvalifikace odstartuje v 13:30 našeho času.

12:47

Drobná chyba v překladu zavinila, že je norská výprava na olympijských hrách v Pchjongčchangu zavalena vejci. Kuchaři skandinávského týmu chtěli objednat s pomocí translatoru internetového vyhledávače 1500 vajec, nakonec jich ale dostali 15 000. 

„Budou omelety, vejce natvrdo, smažená i míchaná vajíčka s uzeným lososem,“ oznámil norský kuchař se spikleneckým mrknutím.

12:27
Češi v akci

Už za hodinu (13:30 SEČ) zahájí kvalifikaci na středním můstku skokani na lyžích. Chybět mezi nimi nebude ani české kvarteto - Roman Koudelka, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek.

12:14

Mezi oblíbené činnosti sportovců na všech olympiádách patří sbírání odznaků jednotlivých států. V Koreji pro ně organizátoři připravili i speciální mobilní aplikaci, díky které mohou odznáčky nejprve získat virtuálně a následně i fyzicky. „Už jsem skoro všechny sesbírala,“ hlásila dnes biatlonistka Veronika Vítková.

12:12

V Pchjongčchangu si dnes zatrénovaly také sáňkařky.

  • Momentka z tréninku sáňkařek, na snímku Kanaďanka Brooke Apshkrumová.
  • Momentka z tréninku sáňkařek, na snímku Raluca Stramaturaruová z Rumunska.
12:03

Dalších 42 nakažených střevní infekcí potvrdili den před zahájením olympijských her pořadatelé v Pchjongčchangu. Počet pacientů s příznaky norovirové infekce tak podle organizačního výboru stoupl už na 128, sportovci zatím mezi nemocnými nejsou. 

11:33

„Teď se v televizi hodně opakovalo Nagano, s manželkou jsme na to koukali a já se zasnil, jak by bylo pěkné, kdybych něco takového zažil.“ Splní se přání hokejového obránce Jakuba Nakládala?

Nakládal si našel reprízy z Nagana a sní: Něco takového chci prožít

přečíst článek
11:26

Mrazivé bude páteční slavnostní zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Ceremoniál proto potrvá jen dvě hodiny a pořadatelé připravili řadu opatření, jak zahřát sportovce i diváky v ochozech stadionu. Postaví zástěny proti větru, rozmístěno bude 18 vyhřívaných stanů a 40 ohřívačů.

11:23
08.února 2018 v 10:59, příspěvek archivován: 08.února 2018 v 11:29

Tak nehty už jsou na olympiádu připravené, forma snad taky, v sobotu jde na to... Nikola Zdráhalová v olympijské vesnici před svým debutem na hrách https://t.co/1G6PHxj6Yj

10:50

Dva čtyřicátníci od skokanských můstků - Japonec Noriaki Kasai a Fin Janne Ahonen - byli vybráni za vlajkonoše výprav při pátečním zahájení v Pchjongčchangu. Kasai se v 45 letech zúčastní olympijských her už poosmé, což je nový rekord, o pět let mladší Ahonen si chvíle v čele výpravy prožije znovu po dvaceti letech.

10:32

Čeští lyžaři za sebou mají první trénink na olympijský sjezd.

Je to jen prudší Špindl, radí Hudec mladíkům před olympijským sjezdem

přečíst článek
10:12

Mírné pozdvižení v olympijské vesnici v Kangnungu vyvolal požár v blízkosti ubytovací části. Oheň se ovšem podařilo dostat rychle pod kontrolu, o případných zraněních místní úřady neinformovaly.

09:48
  • Skokan na lyžích Roman Koudelka při tréninku v olympijském středisku Alpensia.
  • Skokan na lyžích Vojtěch Štursa při tréninku v olympijském středisku Alpensia.

ČESKÉ SILUETY. Skokani na lyžích Roman Koudelka a Vojtěch Štursa při tréninku v olympijském středisku Alpensia.

08:22
Češi v akci

Do kvalifikace skoků na středním můstku se nezapojí Lukáš Hlava, který se nevešel do čtyřčlenné nominace. Z dnešních tří tréninkových pokusů byl Hlava dvakrát z Čechů nejslabší. Nejlépe se dařilo Poláškovi. Kvalifikace startuje ve 13.30 středoevropského času, Češi do ni vstoupí s těmito startovními čísly:
3 Viktor Polášek
19 Vojtěch Štursa
28
Roman Koudelka
32
Čestmír Kožíšek

Najdete na iDNES.cz