Francouz udržel nulu, Furch prožil děsivý start. Kdo bude jedničkou?

Dominik Furch proti Finsku neprožil povedené utkání. Začne Pavel Francouz jako jednička? | foto:  Michal Šula, MAFRA

11 2018
Soul (Od našeho zpravodaje) - Půlku utkání proti Finsku byl kvůli velké zimě na stadionu schovaný v šatně a průběh duelu sledoval skrz český internet. Jen občas se přišel podívat k mantinelu a pak rychle zmizel. Brankář Dominik Furch totiž věděl, že on sám na led vstoupí až v polovině zápasu, kdy v brance vystřídá kolegu a kamaráda Pavla Francouze.

„Chtěli jsme, aby oba byli v zápřahu a neměli dlouhou pauzu. Aby byli rozchytaní, kdyby v průběhu turnaje došlo k výměně brankářů,“ vysvětloval kouč Josef Jandač po prohře nad Finskem 0:2.

A tak Furch vstoupil v čase 29:57 a za stavu 0:0 na led, aby o chvíli později prožil děsivých 32 sekund. Po 80 vteřinách na něj šla první rána, kterou vyrazil, jenže na dorážku už nestačil. A za chvíli přibyl i druhý gól.

Český gólman Dominik Furch v zápase s Finskem.

Český gólman Dominik Furch

„Je vždycky nepříjemné naskočit do rozjetého vlaku, kdy je hra v plném tempu a člověk naopak musí začít od nuly,“ vyprávěl Furch. „Bohužel to pro mě byl ten nejhorší začátek, jaký mohl být. Z první šance hned gól.“

Bývá to obvyklý taktický tah soupeře. Jakmile vidí, že na led vstupuje nerozchytaný brankář, chce ho zasypat i lehkou salvou střel. „Finové to zkusili a padlo jim to tam. Bohužel,“ věděl Furch.

Hned k němu přijeli spoluhráči, povzbuzovali ho. On sám si vzpomněl na nedávný zápas proti Finsku z pražské O2 Areny, kde Češi také za stavu 0:2 otočili skóre. Snažil se motivovat.

„Ale ve třetí třetině jsme měli hodně vyloučených, tak už to nešlo. Ale mně paradoxně oslabení pomohla. Dostal jsem se do tempa, měl jsem tam nějaké zákroky,“ říkal Furch. „Aspoň jsme oslabení potrénovali, ale příště jich musíme mít méně, aby se dalo se zápasem něco udělat.“

Pavel Francouz se marně snaží zasáhnoutu proti střele da Costy.

Pavel Francouz v reprezentačním dresu.

Teď na hotelu se mu dostane podpory i od parťáka Francouze. Ten naopak udržel nulu, Furcha však omlouval a litoval: „Vždycky je těžké jít do brány studený během rozjetého zápasu. Někdy se to takhle seběhne. S Dominem si o tom určitě pokecáme. Těžkou hlavu z toho mít nemusí, pořád je to jen příprava. To hlavní teprve přijde.“

Kdo z nich ve čtvrtek do utkání proti Koreji vstoupí jako česká jednička olympijského turnaje? Kouč Jandač už to ví, gólmanům se to však teprve chystá říct. „Nespekuluju o tom, čekáme, až nám to trenér oznámí. Určitě bych ale chtěl chytat, je to moje práce,“ řekl Francouz.

Kdo by podle vás měl být jedničkou české hokejové reprezentace na olympiádě v Pchjongčchangu?

celkem hlasů: 1200

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 18. února 2018. Anketa je uzavřena.

Pavel Francouz 822
Patrik Bartošák 265
Dominik Furch 113
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

OH v Praze? Byli bychom skvělí organizátoři, řekl Kejval v Rozstřelu

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval v diskusním pořadu iDNES.cz...

VIDEO Dvě zlata obojživelnice Ester Ledecké z posledních her v Pchjongčchangu, triumfy judisty Lukáše...

Během ZOH strávili čtenáři na sportovních stránkách iDNES.cz 184 let

EVA VLAJKONOŠKA. Za čínskou výpravou se vydala na stadion také česká. Potřetí v...

VIDEO V olympijské příloze vyšlo během her v Pchjongčchangu tři sta článků, ten nejúspěšnější si...

VZPOMÍNKY NA KOREU: Dva rozdílné druhy olympijského ticha

Padžu, Jižní Korea. Vyhlídka na demilitarizovanou zónu a Severní Koreu (3....

Zápisník o olympiádě v Pchjongčchangu 2018: zase se ukázalo, že hry jsou až příliš propojené s...

Najdete na iDNES.cz