Potíže s větrem neskončily, olympijský sjezd mužů se pojede ve čtvrtek

Svahy v jihokorejském Čongsonu. V neděli se na nich sjezdaři neutkají, královská disciplína alpského lyžování byla kvůli nepřízni počasí odložena. | foto: Reuters

11 2018
Sjezd mužů se v neděli na olympijské trati v Čongsonu nepojede. Pořadatelé ho zrušili kvůli silnému větru, jehož rychlost přesáhla 70 km/h a mohla by ohrozit regulérnost závodu i bezpečnost sjezdařů. Náhradní termín organizátoři stanovili na čtvrtek 3:00 SEČ.

V nově upraveném programu, který oznámil šéf závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS Markus Waldner, se tak superobří slalom, který byl původně vypsaný na čtvrtek, přesunul na pátek. Úterní kombinační závod by se měl uskutečnit podle plánu, pondělní trénink sjezdu pro kombinaci ale byl vzhledem předpovědi počasí zrušen.

Fotogalerie

„Tohle bylo v zájmu sportu, to je mimo veškerou diskusi. Bylo to jediné správné rozhodnutí. Za tak silného větru by to nebyl regulérní závod a my přece chceme mít férového olympijského vítěze,“ řekl Waldner.

Vítr v nárazech v horách dosahoval až 100 km/h. Pořadatelé proto navíc tři hodiny před plánovaným startem oznámili, že z bezpečnostních důvodů přestává jezdit lanovka, která dopravuje nahoru závodníky.

Není to první případ, kdy se královská disciplína sjezdového lyžování na hrách neuskutečnila v plánovaném termínu. V Naganu v roce 1998 závod odložilo husté sněžení, ve Vancouveru před osmi lety nepustil sjezdaře do bojů o medaile déšť, po němž byla trať příliš měkká.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Koulování na vzestupu. Chce se stát novým olympijským sportem

Koulování má i svou soutěžní podobu. Momentka z MS 2017 v Německu.

VIDEO Japonsko chystá letošní ročník mistrovství světa v koulování a má ambiciózní plán - prosadit tento...

Dotace pro ČOV na olympiádu v Koreji byla nezbytná, hájí se Valachová

Exministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD při debatě kandidátek do...

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová trvá na tom, že kritizovaná mimořádná dotace 76...

Ledecká vybojovala olympijské zlato v super-G s prasklou botou

NEJRYCHLEJŠÍ. Česká lyžařka Ester Ledecká v olympijském superobřím slalomu, ve...

VIDEO Ester Ledecká si dojela pro olympijské zlato v superobřím slalomu, kterým šokovala celý svět, s...

Najdete na iDNES.cz