Z losu nebyli nadšení. Přesto si Mansourová s Češkou premiéru užili

Cortney Mansourová a Michal Češka při svém vystoupení v krátkém programu | foto: AP

19 2018
Velice rychle skončily olympijské hry v Pchjongčchangu pro český taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka, kteří nepostoupili už z úvodních krátkých tanců. Přesto si krasobruslaři start na vrcholné akci užili.

Možná doplatili na svou nezkušenost. Vždyť kanadsko-český pár se na ploše Ledové arény v Kangnungu představil jako úplně první.

„Není to nejlepší. Ať chceme nebo ne, v dalších jízdách už rozhodčí budou tahat jiné známky. Když jedete úplně první, nevědí ještě, jaké známky nasadit,“ řekl Češka krátce po vystoupení.

Fotogalerie

Mansourová a Češka při olympijské premiéře známkou 53,53 bodu zaostali téměř o bod a půl za nejlepším krátkým tancem sezony. Za postoupivšími páry o něco ztráceli v technice, ale výraznější manko nabrali ve druhé sadě známek. 

Nakonec je od startu ve finálovém programu dělilo necelých šest bodů.

„V technické známce jsme porazili ukrajinský pár, který byl desátý na Evropě, ale v druhé známce nás předčili o šest bodů. To je prostě krasobruslení, s tím nic neuděláme. Celý závod jsme otvírali, takže tak,“ pokrčil rameny pětadvacetiletý krasobruslař. 

„S tím, jak jsme zajeli, jsem ale spokojená,“ doplnila ho Mansourová.

Krasobruslařské závody začínají na olympiádě nezvykle již dopoledne, brzký start tak posunul i budíček českých reprezentantů. „Když jsme viděli los, nebyli jsme nadšení, že jedeme první. To není nikdy nejlepší. Ale pak jsme si řekli, že to pojmeme tak, že je super zahajovat olympijskou soutěž,“ řekla Mansourová. „Když nejste mistři světa...“ dodal Češka.

Rozespalí ale rozhodně nebyli. „Mně to nepřijde tak brzo, já byla vzhůru ve čtyři, pro mě už je to půlka dne,“ smála se Mansourová po desáté hodině. „Neměla jsme na výběr. Jako holka si musíte udělat make-up, účes, to pár hodin zabere,“ vysvětlovala brzký budíček. 

Součástí kostýmu byl i nezvyklý řetízek s olympijskými kruhy. „Ručně ho pro mě vyrobila moje nejlepší kamarádka Penny Coomesová, která závodí za Anglii. Máme ho obě,“ řekla.

Cortney Mansourová a Michal Češka při svém vystoupení v krátkém programu

Mansourová s Češkou jsou v dějišti olympijských her již dva týdny, část pobytu však strávili v Soulu, kam odjeli trénovat. V Kangnungu totiž neměli k dispozici dostatek času na ledu.

„Bruslili jsme tam v olympijském parku a i tam bylo hodně olympijské symboliky. Pro mě je to zatím nezapomenutelný zážitek, užíváme si tu každý den. I jednotlivé drobnosti, jako sbírání odznáčku, focení v olympijských fotobudkách,“ uvedla Mansourová. 

Nadšený byl i Češka. „Můžeme se setkávat se všemi sportovci, bydlet s hokejisty. Cortney bydlí s Martinou Sáblíkovou, pro ni to není tak významné, ale já jí záviděl,“ dodal Češka s úsměvem.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Dva sporty? Sama jsem nevěděla, jestli to lze provést, přiznává Ledecká

ZNOVU ZLATÁ. Češka Ester Ledecká zvítězila v druhém olympijském závodě -...

VIDEO Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Jak ten čas letí... Začátkem listopadu se Ester Ledecká krátce zastavila v Praze a v rozhovoru pro...

MOV tři dny po skončení olympiády obnovil Rusku členství

DOVLÁLA. Ruská olympijská vlajka v Pchjongčchangu vidět nebude.

Tři dny po skončení her v Pchjongčchangu obnovil Mezinárodní olympijský výbor členství Rusku. Řekl...

Během ZOH strávili čtenáři na sportovních stránkách iDNES.cz 184 let

EVA VLAJKONOŠKA. Za čínskou výpravou se vydala na stadion také česká. Potřetí v...

VIDEO V olympijské příloze vyšlo během her v Pchjongčchangu tři sta článků, ten nejúspěšnější si...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz