Noví sponzoři už zvoní u dveří. Cíl pro Ledeckou? Globální kontrakt

NEJRYCHLEJŠÍ. Česká lyžařka Ester Ledecká v cíli olympijského superobřího slalomu, ve kterém vybojovala senzační zlatou medaili. (17. února 2018) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

20 2018
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) - Bez debat je momentálně nejsledovanější sportovkyní Česka. Ester Ledecká svištěla po svahu tak bleskově, že dobyla senzační olympijský triumf v superobřím slalomu – a rychle se ozývají i ti, kteří s ní chtějí spojit své jméno.

Zimní hry ještě zdaleka neskončily, ale firmy cítí, jaký potenciál v sobě skrývá dívka kombinující lyže (zlato už má) se snowboardem (druhé zlato může přidat v sobotu).

„Ano, již probíhají první jednání,“ potvrdil MF DNES Viktor Valta, osobní manažer Ledecké, který s ní pobývá přímo v Jižní Koreji. „Zájem potenciálních sponzorů o Ester je nyní v řádu jednotek. Jsou to špičky českého trhu, většina má přesah i přes hranice Česka.“

A to má být pouze začátek.

Fotogalerie

Senzační zlato Ester Ledecké

Ledecká má maximální ambice při všech sportech, jimž se věnuje. Stejně je na tom teď její zastupující agentura Sport Invest. „Určitě je naším cílem podepsat jednu dvě opravdu velké globální spolupráce, které budou hodny jména Ester Ledecká,“ říká Valta. Přitom již nyní je tváří firem nejvyšší kategorie, vsadily na ni Coca-Cola a Visa.

Málokterý český sportovec aktuálně aspiruje na výrazný mezinárodní přesah. Ve fotbale to dokázal slavný brankář Petr Čech, v tenisu třeba wimbledonská šampionka Petra Kvitová či bývalá světová jednička Karolína Plíšková (plus na severní polokouli samozřejmě hokejové eso Jaromír Jágr).

A alpské lyžování, v němž Ester Ledecká vzdor kurzu 100:1 na vítězství získala olympijské zlato, taktéž nabízí velké možnost.

„Již před začátkem her byla Ester svou výjimečností zajímavá pro globální svět, proto si ji vybraly do své kampaně právě Coca-Cola nebo Visa, které jsou s olympiádou přímo v dějišti obrovsky spojené,“ připomíná Valta. Zmíněné korporace patří mezi největší sponzory her, a tak jsou i v areálech Pchjongčchangu doslova na každém rohu (na rozdíl od jejich přímých konkurentů), což bude platit i na dalších olympiádách.

Ledecká nabízí takřka dokonalý mix. „Vzhledem k věku Ester, jejímu příběhu a neuvěřitelným úspěchům je potenciál pro globální trh velký,“ má jasno její manažer. Doplňte její velmi dobrou angličtinu a obrovský „wow efekt“ zlatého závodu – a nutí to přemýšlet prakticky každého z větších hráčů na trhu, zda by se právě s touhle sportovkyní nevyplatilo spolupracovat.

Senzační zlato

Přehled článků

„Určitě se chceme sejít a jednat s každým potenciálním zájemcem. Nic nevylučujeme a nikomu se nebráníme. Zároveň také pracujeme na rozšíření a prodloužení stávajících partnerství,“ dodal Valta. „Poté si dáme všechny nabídky na stůl a porovnáme si je. Jsem přesvědčen, že si určitě budeme moci vybírat.“

Těžko si představovat, co by nastalo, pokud by Ledecká na snowboardu přidala druhou medaili, neřkuli druhé zlato... Už teď jí třeba americká olympijská hvězda, plavecká megastar Katie Ledecky na sociálních sítích vzkazuje: „Ester, mám pocit, že jsme příbuzné... Nechtělo by to test DNA?“

Aby misi Pchjongčchang 2018 dotáhla až k dokonalosti, připravuje se aktuálně v horském Phoenix Snow Park, kde se stranou od hlavního dění konají snowboardové závody. Právě tady ji reportéři agentury AP čirou náhodou potkali v řetězci rychlého občerstvení – se zlatou medailí na krku.

I taková úsměvná drobnost přispívá k tomu, že se dívka z Česka stává sportovkyní, o kterou se aktuálně zajímá velká část planety.

Nejčtenější

Další z rubriky

Koulování na vzestupu. Chce se stát novým olympijským sportem

Koulování má i svou soutěžní podobu. Momentka z MS 2017 v Německu.

VIDEO Japonsko chystá letošní ročník mistrovství světa v koulování a má ambiciózní plán - prosadit tento...

Hokejista Koukal: Olympiáda? Nejhorší zklamání, co jsem ve sportu zažil

Petr Koukal proměnil nájezd mezi betony amerického gólmana Ryana Zapolskiho.

Už bezprostředně po prohraném zápase o bronz s Kanadou hradecký hokejista Petr Koukal nijak...

Zimní olympiáda v Koreji přinesla rekordní zisk, nastal čas dělení

Slavnostní zakončení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu....

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu byly pro Mezinárodní olympijský výbor rekordně ziskové....

Advantage Consulting, s.r.o.
HELP DESK SPECIALIST WITH DUTCH

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz