Nasadit bačkůrky, poté raškovky. Hokejisté fasují olympijský mundúr

24 2018
Barokní Michnův palác v Praze se stal středobodem českého olympismu. Sportovci, kteří se vydají na zimní hry do Koreje, si v něm tento týden přebírají olympijské ošacení. „Na mistrovství světa jsme fasovali věci až na místě. Tady už cítím, že jsem členem olympijského týmu,“ řekl hokejista Ondřej Němec.

Po vstupu do honosné budovy přímo v centru Prahy si žurnalisté, členové českého olympijského týmu i samotní sportovci mohli připadat jako turisté na tuzemských zámcích.

Pravidlo znělo jasně: Vyzout obuv a nasadit bačkůrky. Ve středu ráno zouvali boty hokejoví reprezentanti Martin Erat s Ondřejem Němcem, kteří si přišli vyzkoušet a převzít olympijský stejnokroj zimní hry 2018.

Hokej na ZOH

Program turnaje v Pchjongčchangu

Čtvrtek 15. 2. od 13.10: Česko - Korea

Sobota 17. 2. od 4.10: Kanada - Česko

Neděle 18. 2. od 8.40: Česko - Švýcarsko

Kompletní program

„Přiznám se, že oblékání je spíš moje neoblíbená činnost. Když jdu nakupovat, vezmu jednu věc a přeju si, ať jsem hned pryč,“ pousmál se kapitán hokejové reprezentace Erat, když před novináře předstoupil v olympijské mikině.

Z české kolekce se mu zamlouvá oboustranná bílozlatá bunda nebo rukavice (více o české kolekci čtěte zde). „Raškovka je jedinečná. Myslím, že ji využijeme,“ povídal zase obránce Němec (více o originální čepici naleznete zde).

Celý proces zabral hokejistům z brněnské Komety pár minut, žádné zdlouhavé vybírání vhodné velikosti. „Mám konfekční postavu, takže vše sedělo,“ zavtipkoval 33letý Němec, jehož čeká olympijský debut. „ Věci vypadají dobře, pojedeme tam s tím, abychom tam udělali úspěch a dovezli domů medaili. Doufám, že nám sedne i olympiáda.“

Čeští hokejisté odletí do Jižní Koreje ve dvou partách 6. a 7. února. Výběr trenéra Josefa Jandače se v Pchjongčchangu v základní skupině olympijského turnaje střetnou postupně s domácí Koreou, Kanadou a Švýcarskem.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Dva sporty? Sama jsem nevěděla, jestli to lze provést, přiznává Ledecká

ZNOVU ZLATÁ. Češka Ester Ledecká zvítězila v druhém olympijském závodě -...

VIDEO Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Jak ten čas letí... Začátkem listopadu se Ester Ledecká krátce zastavila v Praze a v rozhovoru pro...

VZPOMÍNKY NA KOREU: Dva rozdílné druhy olympijského ticha

Padžu, Jižní Korea. Vyhlídka na demilitarizovanou zónu a Severní Koreu (3....

Zápisník o olympiádě v Pchjongčchangu 2018: zase se ukázalo, že hry jsou až příliš propojené s...

Sáblíková o Ledecké: Je úžasná, ta holka si to mega zaslouží

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká (vpravo) a stříbrná medailistka...

Jak ve Vancouveru před osmi lety, tak i v Soči před čtyřmi byla hlavní hvězdou vracející se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz