Vítězství nad norovirem. Nakažení Švýcaři přece jen mohou na start

Pouze startovat pod pěti kruhy některým nestačí, tato snowboardistka závodí přímo v nich. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

17 2018
Řádil na atletickém mistrovství světa v Londýně a své oběti si již vybírá také během zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Norovirus, který provázejí průjmy a zvracení, napadl na dvě stovky lidí, mezi nimi i dva sportovce. Švýcarské reprezentanty v akrobatickém lyžování Fabiana Böscha a Eliase Ambühla.

Když se norovirus šířil loni ve Velké Británii, některé z atletů vůbec nepustil do akce. V Jižní Koreji ke smolným absencím prozatím nedojde. 

Oba Švýcaři, o jejichž onemocnění v pátek informovala agentura Reuters, se již cítí lépe a nevynechají kvalifikaci v lyžarském slopestylu.

Bösch a Ambühl opět mohou trénovat, končí tak jejich karanténa. Akrobatičtí lyžaři totiž byli po zjištění, že se nakazili norovirem, zcela pochopitelně vedením výpravy odděleni od zbytku reprezentace ze země helvétského kříže.

Norovirus se snadno přenáší. Stačí pozřít kontaminovanou potravinu či vypít znečištěnou vodu, vir ovšem ulpívá také na předmětech - třeba klikách dveří či madlech eskalátorů.

A právě madlo eskalátoru hrálo hlavní roli v jednom z videí známého showmana Bösche. Kdo ví, zda se zrovna při tomto kousku Švýcar nenakazil.

„Nikdo jiný nakažený není,“ ujišťovala během pátku mluvčí švýcarské reprezentace. Nyní přišla další dobrá zpráva - Ambühl s Böschem by měli být zdraví a v neděli se pokusí probít do finále slopestylu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

OH v Praze? Byli bychom skvělí organizátoři, řekl Kejval v Rozstřelu

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval v diskusním pořadu iDNES.cz...

VIDEO Dvě zlata obojživelnice Ester Ledecké z posledních her v Pchjongčchangu, triumfy judisty Lukáše...

Švýcarská gólmanka Schellingová zažila už čtvrtou olympiádu: Jsem pyšná

Švýcarská gólmanka Florence Schellingová na olympiádě v Pchjongčchangu

Švýcarský hokej se na právě skončené olympiádě v Pchjongčchangu pyšnil unikátním klenotem....

Dva sporty? Sama jsem nevěděla, jestli to lze provést, přiznává Ledecká

ZNOVU ZLATÁ. Češka Ester Ledecká zvítězila v druhém olympijském závodě -...

VIDEO Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Jak ten čas letí... Začátkem listopadu se Ester Ledecká krátce zastavila v Praze a v rozhovoru pro...

Najdete na iDNES.cz