OH

Doporučujeme

Český sdruženář Miroslav Dvořák (v pozadí) se snaží dohnat Rakušana Bernharda Grubera. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Že jsem nejlepší Čech? Radši bych byl třetí a měl medaili, smál se Dvořák

  • 2
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) - Až dvě a půl minuty poté, co Eric Frenzel získal své druhé olympijské zlato, dorazil Miroslav Dvořák do cíle. Třicetiletý český sdruženář v součtu skoku na středním můstku a běhu na 10 kilometrů obsadil 21. příčku a na olympiádě v Pchjongčchangu byl nejlepším z tria Čechů - čtvrtý Lukáš Daněk byl kvůli nepřiměřené délce lyží diskvalifikován. „Hodnotím to docela pozitivně,“ říkal pak Dvořák v cíli.

Před osmi lety jste po skoku na středním můstku dojel devětatřicátý, před čtyřmi zase devětadvacátý, nyní jedenadvacátý. Na hrách se pořád zlepšujete, je alespoň tohle pozitivní?
Pro mě je to nejlepší výsledek v sezoně, která pro mě určitě není dobrá. Oproti tréninkům jsem se dneska na můstku docela zmátořil, takže ten výsledek musím hodnotit pozitivně.

Zkušební skok jste měl ale taky docela povedený.
Ten jo, ten byl dobrej, ale ty tréninky předtím nebyly dobrý.

Fotogalerie

Hrály v tom roli i zkušenosti? Ve třiceti letech už přece jen hrají roli i zkušenosti.
To nevím, možná. Já měl dneska i štěstí na podmínky. Ono se dneska skákalo víceméně pořád proti, ale někomu fouklo víc, někomu méně. Mně docela dost, a úplně jsem to nevyužil, šlo skočit líp. Na tu bídu, co jsem zatím skákal, to sice bylo dobrý, ale člověk chce vždycky víc.

Kvůli větru pořadatelé zrušili ženský slalom i vytrvalostní závod biatlonistek. Vy jste přesto skákali, co jste tomu říkal?
Co jsme mohli říkat, oni tady mají sítě za nevím kolik milionů dolarů a podle mě docela fungují. Kdyby tady ty sítě nebyly, nikdo by neskákal. Ale doufám, že se počasí umoudří, protože podle předpovědi se to snad má zlepšit. Co jsme totiž tady, tak na tom velkém můstku by nešlo skákat ani jeden den.

Jak jste se cítil na trati?
Byl to dneska hodně taktický závod. Foukalo jak hov…, nikdo se proto nikam nehnal a vlastně záleželo na posledním kole. V tom předposledním jsem ještě při kolizi zlomil hůlku a trvalo mi, než jsem ji vyměnil. Navíc jsem dostal delší, než bych potřeboval, ale stejně bych na víc neměl.

Tomáš Portyk startoval dvě vteřiny za vámi, většinu závodu jste pak strávili pospolu. Dalo se nějak si vzájemně pomoct?
Spíš jsme spoléhali na to, že to bude tahat někdo jiný a ne my dva. Čekali jsme na ty, co jsou papírově v běhu lepší a když jsme viděli, že před tou naší skupinou dlouho nikdo není, tak už to byla vyloženě taktika. Jelo nás tam třeba dvacet, takže si každý hlídal jenom pozici do závěrečného kola.

V něm jste se docela držel, i proto jste nejlepším Čechem v olympijském závodu.
To sice jo, ale kdybych byl třetí Čech a byl bych do deseti, bylo by to lepší. Nebo třetí Čech a měl bych medaili. Takhle je to úplně jedno. 

  • Nejčtenější