Blízko hromadnému závodu. Jislová s Davidovou ale body nepočítají

Česká biatlonistka Jessica Jislová ve stíhacím závodu na 10 kilometrů v jihokorejském Pchjongčchangu. (12. února 2018) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

12 2018
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) - Stejně jako její reprezentační kolegyně Markéta Davidová, i ona si v zamrzlém jihokorejském Pchjongčchangu odbývá svou olympijskou premiéru. A zatím je pro Jessiku Jislovou úspěšná. Jak ve sprintu, tak ve v nedělním stíhacím závodu dojela třiadvacátá a zopakovala si tak druhý nejlepší výsledek mezi biatlonovou elitou. „S výsledky jsem určitě spokojená,“ usmála se v cíli.

Jakmile se za cílovou čarou převlékla do teplejšího oblečení, zamířila nejprve na rozhovor pro televizi, pak pro rádio.

Až následně dorazila k píšícím novinářům.

To už jí zuby o sebe drkotaly a ona sama se zimou občas otřásla. V teplotách kolem -10 stupňů, které na biatlonovém stadionu Alpensia každodenně panují, nic neobvyklého.

„Ta zima byla nepříjemná i na trati, kde v kombinaci s větrem bylo určitě lepší, když jste se za někým schovali. Byla to velká výhoda. Naštěstí už jsem v té zimě neměla takové problémy s nohama jako v předchozích dnech,“ těšilo Jislovou.

Fotogalerie

Aby se před závodem zahřála, pobíhala spolu s Markétou Davidovou zuřivě v kolečku na stadionu.

Pak se z třiadvacátého místa vrhla do svého druhého olympijského klání v životě. A bylo stejně úspěšné – i přes tři chyby na střelnici doběhla podobně jako v sobotním sprintu na třiadvacátém místě.

Pouze v předolympijském sprintu v Anterselvě zajela lepší výsledek, tehdy skončila patnáctá.

„S oběma závody jsem hodně spokojená. Umístění je dneska totožné jako v sobotu, ale mohlo to být ještě o dvě příčky lepší,“ mrzelo ji.

Ještě na předposledním mezičase totiž její jméno svítilo na jednadvacátém místě. Za sebou si ale do finiše přivezla Kaisu Mäkäräinenovou a Linn Perssonovou.

„A to byla chyba. Ten finiš jsem nezvládla takticky. Cíl je tady totiž z kopce a jakmile se do něj někdo za vámi schová, ve finiši pak nemáte šanci,“ mrzelo ji.

Jak Perssonová, tak i Mäkäräinenová se následně přes Jislovou opravdu dostaly.

Jessica Jislová konzultuje s trenérem svou střeleckou položku.

„Přesto jsem spokojená. Dneska to bylo i na střelnici v pohodě. Na to, jak to před startem vypadalo, tak to nakonec nebylo tak hrozné. Občas je to tady o štěstí, kdy člověk přijede. Ale vždycky se s tím dá nějak poprat,“ myslí si třiadvacetiletá biatlonistka.

Ta se dvěma 23. místy nyní spolu s Markétou Davidovou, která dojela patnáctá ve sprintu a pětadvacátá ve stíhacím závodu, může reálně pomýšlet na účast v hromadném závodu pro třicet nejlepších, který je na programu v sobotu 17. února.

„Uvidíme, jak se to vyvine, body v hlavě určitě nepočítám,“ říká Jislová.

Nyní jen stačí, aby spolu s Davidovou příliš nepokazily středeční vytrvalostní závod. Pro obě by to pak byl jejich první hromadný závod kariéry mezi biatlonovou elitou.

A rovnou pod pěti kruhy.

Nejčtenější

Další z rubriky

Sáblíková o Ledecké: Je úžasná, ta holka si to mega zaslouží

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká (vpravo) a stříbrná medailistka...

Jak ve Vancouveru před osmi lety, tak i v Soči před čtyřmi byla hlavní hvězdou vracející se...

Během ZOH strávili čtenáři na sportovních stránkách iDNES.cz 184 let

EVA VLAJKONOŠKA. Za čínskou výpravou se vydala na stadion také česká. Potřetí v...

VIDEO V olympijské příloze vyšlo během her v Pchjongčchangu tři sta článků, ten nejúspěšnější si...

Koulování na vzestupu. Chce se stát novým olympijským sportem

Koulování má i svou soutěžní podobu. Momentka z MS 2017 v Německu.

VIDEO Japonsko chystá letošní ročník mistrovství světa v koulování a má ambiciózní plán - prosadit tento...

Najdete na iDNES.cz