Vzhůru za Ester. Tři hokejisté vyrazili do hor pozdravit Ledeckou

Ester Ledecká při svém úterním snowboardovém tréninku. (20. února 2018) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

20 2018
Kangnung (Od našeho zpravodaje) - Ona už má jednu velkou medaili jistou a před sebou ještě útok na tu druhou. Je klíčová pouť za „plackou“ čeká od středy. V pondělí si však vzájemně popřáli hodně štěstí, to když během volného dne hokejisté Jakub Nakládal a Michalové Birner a Řepík vyrazili z olympijské vesnice do hor pozdravit lyžařku a snowboardistku Ester Ledeckou.

„Nechtěli jsme ji nějak moc vyrušovat, jen pozdravit. Měla první jízdy na snowboardu po lyžích. Musí se do toho zpět dostat, ale byli jsme rádi, že se u nás zastavila a prohodili jsme pár slov,“ líčil setkání útočník Birner.

Fotogalerie

Hokejisté se za Ledeckou vypravili na trénink. Dopředu o tom spravili její tým, aby se nechovali nevhodně. „Víme, že je stoprocentní profesionál a chce se hlavně soustředit sama na sebe. Proto jsme chtěli, aby o nás věděla. A abychom věděli, v kolik má trénink,“ říká Birner.

Je to velká zvláštnost olympiády. Zatímco na světových šampionátech je pozornost upřena jen na ně, tady se i hokejisté stávají vášnivými fanoušky. Minulý pátek celý tým hlasitě fandil Martině Sáblíkové při její stříbrné misi, ona jim to o den později společně s Evou Samkovou oplatila v zápase proti Kanadě. Když se po něm hráči dozvěděli o senzačním triumfu Ledecké, byli dojatí a nadšení.

„Každé setkání s jakýmkoliv českým sportovcem ve vesnici nebo jinde je vždy příjemné. Když s ním prohodíte pár slov o jeho sportu. Oni drží palce nám, my jim. Jsme tady jedna velká rodina a je to moc příjemná atmosféra.“

Že se ale trio mohlo trmácet do hor, byla vlastně odměna za přímý postup do čtvrtfinále. Jinak kouč Jandač nechce, aby se hráči rozptylovali. „Správně říká, že tady nejsme na dovolené, abychom poznávali Koreu. Máme nějaký cíl. Ale naplánovali jsme si, že když bude volno, zajedeme se tam podívat, abychom věděli, jak vypadá jiný areál. A byl to moc hezký výlet,“ vyprávěl Birner.

Toho zaujala i uvolněná atmosféra mezi lyžaři a snowboardisty. „Je to úplně jiný svět a je vidět, že si svůj sport hodně užívají.“

Mimochodem ač hraje ve Švýcarsku a ve Fribourgu hledí na Alpy, vůbec nelyžuje. Přesto je fanouškem sjezdového lyžování, snowboardu a rovněž biatlonu. Tak třeba se dočká ještě jedné medaile od Ledecké a ona zase jedné od nich...

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Ledecká vybojovala olympijské zlato v super-G s prasklou botou

NEJRYCHLEJŠÍ. Česká lyžařka Ester Ledecká v olympijském superobřím slalomu, ve...

VIDEO Ester Ledecká si dojela pro olympijské zlato v superobřím slalomu, kterým šokovala celý svět, s...

Během ZOH strávili čtenáři na sportovních stránkách iDNES.cz 184 let

EVA VLAJKONOŠKA. Za čínskou výpravou se vydala na stadion také česká. Potřetí v...

VIDEO V olympijské příloze vyšlo během her v Pchjongčchangu tři sta článků, ten nejúspěšnější si...

MOV tři dny po skončení olympiády obnovil Rusku členství

DOVLÁLA. Ruská olympijská vlajka v Pchjongčchangu vidět nebude.

Tři dny po skončení her v Pchjongčchangu obnovil Mezinárodní olympijský výbor členství Rusku. Řekl...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz