Přes olympiádu zpět do NHL. Gionta a Wisniewski se s koncem nesmířili

Americký obránce James Wisniewski dává rady brankáři Ryanu Zapolskimu na tréninku v Pchjongčchangu. | foto: Reuters

13 2018
Zažít olympiádu a případně získat cennou medaili. Ale hlavně se ukázat manažerům ze zámoří a vrátit se zpět mezi ty nejlepší v NHL. S takovými myšlenkami odjeli do Pchjongčchangu američtí hokejisté James Wisniewski a Brian Gionta.

Giontovi je 39 let, patnáctiletou kariéru v NHL rozdělil mezi New Jersey, Montreal a Buffalo. Současnou sezonu tráví trénováním v Rochesteru v AHL, odehrál tam jediný zápas.

Wisniewski ve 33 letech okusil v NHL sezon čtrnáct, největší stopu zanechal v Chicagu a Columbusu. Momentálně je pod smlouou v Kasselu v až druhé německé lize.

Oba znovu myslí na návrat mezi elitu.

Zní to absurdně. Z druhé německé ligy přes olympiádu do NHL? I z Česka do zámoří vede snazší cesta. Ale Wisniewski doufá. „Jsem připraven. Nebudu drahý, nepokazím nikomu budoucnost. Strávil jsem na nejvyšší úrovni přes deset let a nehrál jsem špatně,“ věří v další angažmá obránce amerického výběru.

Fotogalerie

Agenti obou hráčů budou mít po konci olympiády kolem 36 hodin, než se v NHL uzavře přestupové okno. Na žádné tuhé vyjednávání nebude prostor. Buď vezmou nabídku, nebo se na play-off podívají jen v televizi.

„Byli jsme v kontaktu s několika týmy, které projevily zájem. Ale oni ví, že se teď soustředím na olympiádu. Kontrakt budu řešit až po konci turnaje,“ prozrazuje Gionta.

Skoro 40letý útočník povede tým USA jako kapitán, mladí k němu hodně vzhlížejí. „Pořád vypadá velice mladě. I když hrál v NHL s mým otcem, je v něm stále plno energie, na tréninku pořád lítá a z nás všech je pravděpodobně v nejlepší kondici,“ je ohromen 21letý spoluhráč Ryan Donato.

Wisniewski v NHL skončil v létě 2016, kdy ho Carolina vykoupila ze smlouvy kvůli zraněným kolenům. Nezahořkl, zapracoval na sobě v Německu a teď se raduje. „Konečně se to vyplatilo. Byl bych zklamaný, kdybych tehdy musel skončit.“ 

V Německu podle jeho slov znovu našel chuť do hry. Sám už trochu přemýšlí, jaký bude den po konci turnaje. „Doufám, že budeme hrát o zlatou medaili. A jak jinak pokračovat než podpisem smlouvy v NHL? Je to jenom na mně, musím se ukázat, musím někomu padnout do oka.“

Oba Američané mají o motivaci postaráno. Olympiáda jim ve všech směrech může splnit sny. 

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

MOV tři dny po skončení olympiády obnovil Rusku členství

DOVLÁLA. Ruská olympijská vlajka v Pchjongčchangu vidět nebude.

Tři dny po skončení her v Pchjongčchangu obnovil Mezinárodní olympijský výbor členství Rusku. Řekl...

VZPOMÍNKY NA KOREU: Dva rozdílné druhy olympijského ticha

Padžu, Jižní Korea. Vyhlídka na demilitarizovanou zónu a Severní Koreu (3....

Zápisník o olympiádě v Pchjongčchangu 2018: zase se ukázalo, že hry jsou až příliš propojené s...

Jamajská bobistka měla před olympiádou v Koreji dopingový nález

Předolympijské nadšení. Sandra Kiriasisová (vlevo) se fotí se členy jamajské...

Jedna z členek jamajského dvojbobu, který obsadil na olympijských hrách v Pchjongčchangu 18. místo,...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz