Vyhrát bronz mě stálo víc sil než zlato v Soči, říká po návratu Samková

20 2018
Byť nezískala druhé zlato z olympiády za sebou, v jihokorejském Pchjongčchangu Eva Samková v cíli svého závodu křepčila radostí z bronzu. Optimismem oplývala česká snowboardistka i po návratu do Česka, přestože na tiskové konferenci bojovala se sípavým hlasem. „Bouřlivě jsem fandila Káje Erbanové,“ smála se vedle čerstvé bronzové medaile.

Oproti zlaté medaili ze Soči pro ni bylo obtížnější dosáhnout na letošní třetí místo. „Konkurence už je vyrovnanější, ostatní holky se zlepšují. Vždyť v Soči jsem vyhrála asi o vteřinu, teď byly ve hře desetinky,“ vyprávěla po příletu Samková.

Fotogalerie

Na její první slova navázala salva smíchu, trenér Jakub Flejšar si z ní utahoval kvůli ochablému hlasu. „Mluvím jako Hurvínek,“ pomáhala mu Samková.

Pak se ale vracela k závodu, jehož začátek jí nevyšel podle plánu. „Ale během jízdy člověk nemá moc času se tím zabývat. Ve třetí klopence jsem si řekla, že to není ono a že v poslední rovince to bude nejtěžší,“ popisovala pocity na trati. Ani v cíli nevěřila tomu, že proklouzla na stupně vítězek. „Za bronz můžu být ráda.“

Následné oslavy si ovšem užila. „Ale skoro všichni slavili víc než já, odcházela jsem mezi prvními,“ pokukovala po trenérech, kteří ji ve veselí údajně předčili. „Jo a dort byl čokoládový s třešněmi!“ dodala.

Sejde se vrchlabská parta?

Dlouho jí trvalo, než se dokázala ovládnout a nesmát se vlastnímu hlasu, jenž utrpěl během závodu další bronzové medailistky, rychlobruslařky Karolíny Erbanové. „Když jsem ji sledovala, byla jsem vlastně mnohem nervóznější, než když jsem soutěžila já,“ přiznala čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

„Vím, čím si Kája prošla. Je to pro ni velká satisfakce. Žije sama v Holandsku, nevidí se s rodinou. Jen proto, aby mohla trénovat,“ pokračovala Samková. Podívat se stihla také na hokejový zápas Česka s Kanadou, během něhož se dozvěděla o zlatu Ester Ledecké. „Zrovna, když jsem se vrátila ze záchodu,“ rozesmála znovu přítomné novináře.

Bronzová Samková: Pořád mě to baví! Končit rozhodně nehodlám

V Pchjončchangu se sešla hned čtveřice olympioniků a bývalých spolužáků z Vrchlabí. Mezi nimi právě Erbanová, k tomu stříbrný biatlonista Michal Krčmář a běžkyně na lyžích Karolína Grohová. 

Přežije „Vstupní brána do Krkonoš“ olympijskou oslavu? „Je to složitější, protože Kája se vrací o něco později, já zase budu celkem brzo odjíždět na další závody. Ale snažíme se něco hromadného naplánovat,“ přeje si Samková. Krátký odpočinek plánuje proložit návštěvou olympijského festivalu v Brně.

V probíhající sezoně ji čekají ještě dva podniky - Světový pohár a závod v Moskvě. „Doma si užiju tak týden. Do zbývajících závodů ale půjdu s chutí, o motivaci strach nemám. Po sezoně možná dojde i na ramena,“ narážela na zdravotní trable, které plánuje s doktorem Pavlem Kolářem začít řešit v půlce dubna.

Autor:

Další z rubriky

Sáblíková o Ledecké: Je úžasná, ta holka si to mega zaslouží

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká (vpravo) a stříbrná medailistka...

Jak ve Vancouveru před osmi lety, tak i v Soči před čtyřmi byla hlavní hvězdou vracející se...

Koulování na vzestupu. Chce se stát novým olympijským sportem

Koulování má i svou soutěžní podobu. Momentka z MS 2017 v Německu.

VIDEO Japonsko chystá letošní ročník mistrovství světa v koulování a má ambiciózní plán - prosadit tento...

Ledecká vybojovala olympijské zlato v super-G s prasklou botou

NEJRYCHLEJŠÍ. Česká lyžařka Ester Ledecká v olympijském superobřím slalomu, ve...

VIDEO Ester Ledecká si dojela pro olympijské zlato v superobřím slalomu, kterým šokovala celý svět, s...

Najdete na iDNES.cz