Pro Čínu vybojovali úvodní bod ve čtyřhře legendární Ma Lung se světovou jedničkou Wang Čchu-čchinem, kteří 3:2 zdolali Kristiana Karlssona a Antona Källberga. V repríze finále dvouhry poté singlový šampion z Paříže Fan Čen-tung opět porazil stříbrného medailistu Trulse Möregaardha a rozhodující třetí bod přinesl Číně Wang Čchu-čchin z duelu s Karlssonem.
Pětatřicetiletý Ma Lung, už před finále nejúspěšnější stolní tenista v historii olympijských her, se stal díky zisku šestého zlata i nejúspěšnějším čínským olympionikem. Další start pod pěti kruhy už neplánuje, kariéru ale končit ještě nechce.
„Po Tokiu už jsem nečekal, že ještě budu v Paříži. Je úžasné, že jsem to ještě tři roky zvládl a tady jsme zúročili naši tvrdou práci,“ řekl Ma Lung, jenž se nedostal do nominace pro soutěž jednotlivců a nemohl v ní tak útočit na třetí zlato v řadě.
Druhý bronz získal v Paříži sedmnáctiletý stolní tenista Félix Lebrun. V duelu o třetí místo v soutěži družstev vyhrál obě své dvouhry včetně té rozhodující a pomohl domácí Francii k vítězství 3:2 nad Japonskem a zisku premiérové medaile v týmech.
Úvodní bod Francouzů vybojoval proti obhájcům bronzu jeho starší bratr Alexis ve čtyřhře společně se Simonem Gauzym. Félix Lebrun poté zvýšil po pětisetové bitvě s Tomokazuem Harimotem už na 2:0, Japonci ale dokázali v dalších singlech vyrovnat. Za nerozhodného stavu 2:2 bronzový medailista ze soutěže jednotlivců porazil Hirota Šinozuku 3:1 na sety.
„Olympijská medaile je snem každého hráče a to, že jsme to dokázali doma ve Francii, před zraky rodiny a s tímhle týmem, to je něco, co bychom si chtěli užít, jako dlouho to jen půjde,“ řekl Félix Lebrun, jenž plánuje medailové úspěchy oslavovat, i když se vzhledem k věku musí podle zákona obejít bez alkoholu.
XXXIII. letní olympijské hry v PařížiStolní tenis Muži - družstva: O 3. místo: Francie - Japonsko 3:2 |