Axelsen byl v Paříži nasazený jako číslo dvě. Turnajovou jedničkou byl Číňan Š’ Jü Čchi, ale prvního muže světového žebříčku ve čtvrtfinále ve dvou setech hladce porazil úřadující mistr světa Vitidsarn (21:12, 21:10). Osmý nasazený Thajec došel až do finále, ale v něm proti Axelsenovi neměl šanci.
Dánský favorit v celém turnaji neztratil ani set, souboj o zlato vyhrál za pouhých 52 minut a získal medaili na třetí olympiádě za sebou. Sbírku zahájil bronzem v Riu de Janeiro. Totožnou bilanci jako pod pěti kruhy má trojnásobný mistr Evropy i ze světových šampionátů.
V pěti badmintonových soutěžích v Paříži byl Axelsen stejně jako v Tokiu jediným evropským medailistou. Bronz ve dvouhře získal Zii Jia Lee z Malajsie.
Dvaadvacetiletá An Se-jong splnila roli největší favoritky také za 52 minut. Čtvrtfinalistka z předchozích her v Tokiu se mohla začít radovat při třetím mečbolu po příliš dlouhém úderu Che Ping-ťiao. Také Číňanka vybojovala první olympijskou medaili, před třemi lety prohrála duel o bronz.
„Vždycky jsem snila o tom, že dosáhnu těch největších věcí, a věřila jsem si, že si tyto sny splním. Ale můj ideální věk ještě nepřišel, protože jsem stále mladá. Ještě vám předvedu lepší zápasy,“ řekla An Se-jong, jež byla poslední korejskou nadějí na badmintonové zlato. „Vrátím se domů s lahví šampaňského v ruce,“ dodala rodačka z Kwangdžu.
V Paříži připadl bronz bez boje Gregorii Tunjungové z Indonésie, protože Španělka Carolina Marínová k utkání o 3. místo kvůli zranění ze semifinále nastoupit nemohla. Šampionka z Ria de Janiero 2016 musela vzdát nedělní utkání proti Che Ping-ťiao za příznivého stavu 21:14, 10:8 poté, co si vážně poranila již jednou operované pravé koleno.
Česká badmintonistka Tereza Švábíková skončila na olympijském turnaji po dvou porážkách ve skupině, kterou ovládla Tunjungová.
XXXIII. letní olympijské hry v Paříži:Badminton: Ženy - dvouhra: Tunjungová (7-Indon.) - Marínová (4-Šp.) bez boje. |