Breakdance míří do programu pařížské olympiády, MOV ho schválil

Breakdanceová vložka

27 2019
Breakdance se přiblížil debutu na olympijských hrách. Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru doporučil zařazení akrobatického druhu tance do programu her v Paříži v roce 2024. Uspěly i skateboarding, sportovní lezení a surfing.

Provizorní souhlas se zařazením dodatečných sportů má MOV vyslovit v červnu. Definitivně výkonný výbor potvrdí program pařížských her příští rok v prosinci.

Prezident MOV Thomas Bach na tiskové konferenci v Lausanne uvedl, že „mladé a městské sporty“ nabízejí velkou možnost oslovit mladší generaci.

Výkonný výbor MOV tak svým doporučením podpořil volbu pořadatelů OH v Paříži, kteří v únoru oficiálně oznámili, že chtějí mít breakdance, lezení, skateboarding a surfing v programu.

Ve zbývajících třech sportech se už bude pod pěti kruhy bojovat o medaile příští rok v Tokiu, breakdance by měl v Paříži premiéru.

Francouzi jsou v tomto druhu tance, jenž vznikl v 70. letech minulého století v USA a postupně získal i soutěžní podobu, spolu s Američany nejlepší na světě.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Marušková ve finále vzduchové pistole medaili nevystřílela. Byla osmá

Češka Lenka Marušková v olympijském finále ve střelbě ze vzduchové pistole.

Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) Po pár ranách sice poskočila na dohled medaili, jenže Lenka Marušková ve finále střelby ze...

Staří? Snad. Rychlí? Určitě! Stovka je jevištěm pro Bolta a Gatlina

Usain Bolt (vlevo) přijímá gratulaci od amerického  rivala Justina Gatlina.

Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) Usain Bolt tvrdí, že měl v Riu jediný problém. „Musel jsem pořídit televizi na pokoj. Slíbili nám...

Slopestyle je sport ze života, říká snowboardový kouč Černík

Martin Černík

Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) Býval ikonou českého snowboardingu. Olympiády kdysi nebyly akcí, které by Martin Černík vyhledával....

Najdete na iDNES.cz