Železný a Jirásek odpovídali on-line

12 2005
Praha - V úterý stáli proti sobě. Křeslo předsedy Českého olympijského výboru však získal pouze jeden. Plénum ČOV se rozhodlo pro Milana Jiráska. Zatímco jeho čekají olympijské schůze, oštěpař Jan Železný se bude chystat na další sezonu. Ještě předtím však oba odpovídali on-line čtenářům www.idnes.cz.

Jan Železný odpovídal ZDE

V osmašedesáti letech plánuje Milan Jirásek své třetí čtyřleté období v nejvyšší funkci v českém olympijském hnutí. "To je moje poslední. Nevím, co by se muselo stát, abych své rozhodnutí změnil," řekl po vítězných volbách.

Svůj kandidátský projev opřel o výsledky práce z uplynulých osmi let. A jeho vize pro další čtyři roky? Zvýšit úroveň sportovních výkonů cestou podpory sportovních svazů, podpořit pokračování rozvojového olympijského programu., zkvalitnit vlastní marketing, podporovat myšlenku Praha olympijská, zkvalitnit sociální program pomoci bývalým olympionikům v důchodovém věku. "Když se nebudeme snažit být lepší, časem nebudeme ani dobří," upozornil.

Milan Jirásek odpovídal ZDE

O spolupráci s Janem Železným, který je jako člen Mezinárodního olympijského výboru automaticky členem výkonného výboru ČOV, strach nemá. "Vytvořím pro Jana Železného jako člena MOV podmínky pro práci v Českém olympijském výboru," dodal Milan Jirásek.

Železného lákají Helsinky

Jan Železný se kromě zasedání výkonného výboru nemusí bát o svůj volný čas - vyplní mu ho trénink. V osmatřiceti letech se rozhodl dál pokračovat v aktivní kariéře. "Budu rok dva házet, objedu  závody," přiznal. V nejbližších týdnech začne s objemovou přípravou - a možná za měsíc odletí na tradiční soustředění do Jihoafrické republiky.

Organizátoři mistrovství světa v Helsinkách se můžou těšit. Pokud oštěpař splní limit, bude házet ve Finsku, v zemi zaslíbené oštěpařům je mimořádně populární. "Na mistrovství mě nejvíc láká fakt, že je ve Finsku," přiznal Železný.

Neúspěch ve volbách o post předsedy nebral nijak tragicky. "Teď ze mě spadla ta tíže, která člověka trápí, když si uvědomuje, co všechno a kolik věcí by bylo nutné udělat. Předseda musí být velice zodpovědný. Ale já to jako prohru neberu," dodal trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem.

Milan Jirásek (vlevo) obhájil post předsedy Českého olympijského výboru. Vpravo je jeho poražený soupeř Jan Železný.

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

Jan Železný při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Ruský curler Krušelnickij dostal za doping na OH čtyřletý distanc

Alexandr Krušelnickij z ruského týmu v curlingovém zápolení smíšených dvojic

Ruský curler Alexandr Krušelnickij dostal za doping na olympijských hrách v Pchjongčchangu čtyřletý...

Ruský olympijský výbor pokračuje v soudním sporu s dopujícím bobistou

Ruský čtyřbob ve složení Alexander Zubkov, Alexey Negodajlo, Dmitry Truněnkov a...

Ruský olympijský výbor se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat...

Proč není zájem o hry? Na západě se nevěří institucím, míní šéf MOV Bach

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach věří, že malý zájem o pořadatelství...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz