Vstupenky na Londýn jdou do prodeje, Češi jich dostanou minimálně 27 tisíc

PŘIJEĎTE. Veslařský mistr světa Ondřej Synek láká na olympiádu do Londýna. | foto: Václav Mudra

14 2011
Po Pekingu a Vancouveru jde opět o dostupnou olympiádu, pět kruhů se vrací do Evropy. A před letním Londýnem 2012 si Český olympijský výbor vzal zasvé heslo: No Empty Seats - žádná prázdná místa v hledišti. Vstupenky na ně jdou do prodeje v úterý, 500 dnů před slavnostním zahájením her.

Necelých 9 milionů vstupenek na 650 soutěží napříč 26 sporty míří do světa, výjimkou není ani Česká republika.

Jsou to nejdražší vstupenky v historii olympiád, píše australský Herald Sun. Ty nejdostupnější se dají pořídit za dvacet liber (necelých 600 korun), cena za zahajovací ceremoniál je symbolických 2012 liber. Za Bolta vysázíte 50 až 725 liber.

Jak sehnat vstupenky

- balíčky zájezdů, které budou nabízet tři autorizovaní prodejci – Čedok, IBTravel a SLAN tour, v ceně bude vstupenka na vybranou akci, doprava do Londýna, ubytování, služby delegáta a vstup do Českého domu, ceny zájezdů začínají na 10 990 Kč.

- volný prodej vstupenek bez doplňkových služeb bude zahájen v průběhu letošního jara na adrese: www.tickets.london2012.com, ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 20 až 2012 liber.

Olympijské lístky budou k dispozici v balíčcích a později i ve volném prodeji, detailní informace najdou fanoušci na speciální webové stránce www.olympic.cz/vstupenky.

ČOV ukázal v diplomatických bojích tvrdé lokty a v bitvě o co nejvyšší kvótu vstupenek pro české olympijské nadšence odvedl maximum. Výsledkem je asi trojnásobný počet ve srovnání s Pekingem, kde jich bylo devět tisíc.

Přesná cifra ale zůstává tajemstvím. "To aby se někdo necítil poškozen tím, kolik lístků jsme získali," povídal předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. "Uspěli jsme zejména ve sportech a disciplínách, ve kterých se Česku daří a které jsou u nás nejsledovanější."

Nejvíce zájemců tak uspokojí atletika (na Špotákovou, Svobodu a spol. může jít přes 6 tisíc diváků), veslování (Synek - 1500) a tenis (Berdych, Kvitová - 2000 vstupenek).

Pokud se na hry kvalifikují i české kolektivy (největší šanci mají fotbalisté nebo basketbalistky), pak by Česká republika získala další vstupenky.

"Na poslední olympiádě v Číně moc fanoušků nebylo, je dobře, že teď je lístků hodně," říkal mistr světa ze skifu Ondřej Synek. On je jedním z nejžhavějších favoritů na olympijské zlato. "Fanoušci budou velkým impulsem."

Vstupenek pro Čechy je výrazně více než kdykoliv v minulosti. "Přesto doporučujeme, aby si fanoušci svůj lístek pořídili včas, poptávka je obrovská. Například na cyklistiku, plavání či gymnastiku je k dispozici velmi omezený počet vstupenek," dodal Jirásek.

Čeští sportovci budou u Temže obhajovat čínský úspěch - z Pekingu dovezli šest medailí, z toho tři zlaté. Letní olympijské hry v Londýně se uskuteční od 27. července do 12. srpna 2012.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Boj o přežití olympiád. Jak přestát krizi při výběru hostitelů her

VYHRÁT A TEČKA. Ruský ministr sportu Vitalij Mutko sleduje lyžařské závody na...

Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru, otevře 24. června v Lausanne obálku a...

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Najdete na iDNES.cz