Na biatlon i za pět stovek. Začal prodej lístků na olympiádu v Koreji

Gabriela Koukalová na trati sprintu na MS v Hochfilzenu. | foto: Český biatlon/Petr Slavík

12 2017
Teď je mistryní světa, za rok touto dobou se bude zřejmě rvát i o zlato na zimní olympiádě v Pchjongčchangu. A právě vstupenky na závody v biatlonu včetně těch, kde by měla startovat Gabriela Koukalová, patří k těm nejlevnějším z celých olympijských her.

„K trati se lze dostat za 530 korun, na tribunu pak za čtyři tisíce,“ říká Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Prodej první části vstupenek na zimní olympiádu startuje právě teď, neboť ve čtvrtek začal odpočet posledních 365 dnů. A v první várce míří do Česka zhruba tři tisícovky vstupenek.

„Další přijdou, až bude jasnější rozlosování hokeje. Ceny za hokejový turnaj začínají na 1 600 korunách, finále ale přijde na 22 tisíc. Rychlobruslení se pohybuje v rozmezí čtyř až sedmi tisíc korun,“ vyjmenovává Graclík v tuzemsku nejsledovanější zimní sporty.

Nejdražší je již tradičně slavnostní zahájení, na které vstup stojí 35 tisíc korun. V Česku je pak oficiálním prodejcem lístků společnost IB Travel, která ale nabízí především balíčky - vstupenky, letenky a ubytování. „Osobně doporučuji neváhat s organizováním cesty, předpokládám, že bude čím dál složitější zajistit si ubytování,“ říká Graclík.

On sám už Pchjongčchang navštívil a z příprav zimních her má dobrý pocit: „Nepřijde mi to tak nabubřelé jako Soči. Bude to hodně zaměřené na sport a Korejci se chtějí ukázat jako pokorný národ.“

Podle Martina Doktora, šéfa olympijských misí, který rovněž v Koreji už byl na inspekci, je 90 procent sportovišť postavených. Koneckonců na některých z nich se už uskutečnily „zátěžové“ závody, na rychlobruslařském oválu se třeba v sobotu stala Martina Sáblíková mistryní světa.

Areály na lyžařské sporty jsou v horách velmi blízko sebe. „Třeba areál na běžecké lyžování má přes ulici ten biatlonový. Všude se dá během pár minut dojít. A jestli bude fungovat rychlovlak ze Soulu, věřím, že tribuny budou plné,“ míní Doktor.

Železniční spojení by mělo být zprovozněno na podzim a víc než 200 kilometrovou vzdálenost má vlak zvládnout z centra Soulu za hodinu a půl.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Šéf MOV Bach podpořil italskou kandidaturu na zimní olympiádu 2026

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Společná kandidatura Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořádání zimních olympijských her 2026 může...

Ruský olympijský výbor pokračuje v soudním sporu s dopujícím bobistou

Ruský čtyřbob ve složení Alexander Zubkov, Alexey Negodajlo, Dmitry Truněnkov a...

Ruský olympijský výbor se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat...

Najdete na iDNES.cz