Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění Mezinárodního olympijského výboru za výjimečný přínos ve sportu a olympijském hnutí. A gratulovat mu přišel i Karel Gott. | foto: ČTK

10 2018
Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního olympijského výboru nazvanou Olympism in Action. Právník, který se čtyřicet let pohybuje ve vrcholných funkcích tuzemského sportu, byl oceněn za výjimečný přínos ve sportu a olympijském hnutí. Mezi gratulanty v sídle ČOV v Praze se objevil i zpěvák Karel Gott.

„Beru to jako ocenění své práce u příležitosti těch čtyřiceti let, co pracuju ve sportu,“ řekl Károlyi, kterého na cenu navrhl Český olympijský výbor. „V dnešním zrychleném světě neexistuje velká všímavost, a jestliže si někdo všimne něčí práce a navrhne ho na vyznamenání, tak je to záslužné a toho si vážím,“ řekl Károlyi.

Pětašedesátiletý Károlyi v minulosti figuroval ve výkonném výboru ČOV a jeho legislativní komisi, ale jeho život je především spjat s fotbalem. Jednatřicet let byl členem disciplinární komise fotbalového svazu a 21 let stál v jejím čele.

Roli ombudsmana ČOV zastává od roku 2012 a v dubnu byl znovuzvolen. „V českém sportovním prostředí si vybudoval respekt a řeší rozbroje i nepříjemné věci. A nepamatuji se, že by se něco nevyřešilo,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění Mezinárodního olympijského výboru za výjimečný přínos ve sportu a olympijském hnutí.

„Doslechl jsem se z důvěryhodných zdrojů, jakou trofej dostává, a můžu s hrdostí a skromně poznamenat, že si velice vážím, že jsme dlouholetí přátelé,“ řekl Gott při gratulaci a dodal: „Zůstaňte dlouho činný a optimistický, jak vás známe.“

Cena se uděluje do roku 1975 a každý rok má jiný podtitul. V minulosti byli z Čechů ocenění například hokejista Jaromír Jágr za sport a inspiraci pro mládež, nebo úspěšný trenér dráhové cyklistiky Pavel Vršecký jako osobnost sportu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Česká výprava získala na zimní univerziádě šest medailí

Petra Hynčicová během mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě.

Výprava 83 českých studentů vybojovala na zimní univerziádě v Krasnojarsku jednu zlatou, dvě...

Přerazte jí nohu tyčí! Čtvrt století od skandálu „Kráska a zvíře na ledě“

PAMÁTNÁ FOTOGRAFIE. Tonya Hardingová (vlevo) a Nancy Kerriganová a jejich...

Dle mnohých šlo o největší skandál olympijské historie. Jak se zbavit konkurentky? Objednat si na...

Dvě země, jedny hry? Korea sní o olympijském smíru

Společný korejský tým na zahájení Asijských her v jihokorejském Pusanu v roce...

Malý je ten, kdo má malý cíl: na konci týdne se má zrodit spojená olympijská kandidatura Jižní a...

Najdete na iDNES.cz