OH

Doporučujeme

UŽ HO MÁME! Plná tělocvična školáků a všichni mají v rukách vysvědčení. Ale pozor, ne klasické. Tihle malí sportovci dostali vysvědčení za splnění všech osmi disciplín Sazka Olympijského víceboje. | foto: ČOV/Jan Šibík

Sportovní vysvědčení pro 51 tisíc dětí, v Čáslavi ho předali olympionici

  • 0
Z rukou olympijských medailistů Vavřince Hradilka, stříbrného vodního slalomáře z Londýna 2012, a bývalého veslaře Oldřicha Svojanovského převzali školáci v základní škole v Masarykově ulici v Čáslavi speciální sportovní vysvědčení. Odměnu za splnění všech osmi disciplín Sazka Olympijského víceboje dostane v prvním pololetí školního roku více než 51 tisíc dětí v celé České republice.

„To je moc hezké číslo. Za nás se dávala jen mokrá vysvědčení za plavání,“ řekl Vavřinec Hradilek, stříbrný olympijský medailista a mistr světa z roku 2013 ve vodním slalomu. „Bylo by skvělé, kdyby se sportovní vysvědčení rozšířila stejně.“

Sportovní vysvědčení v rámci společného projektu Českého olympijského výboru a Sazky jsou oceněním za snahu a motivací zároveň. Děti na nich najdou přehled o svých výkonech i to, kolik procent svých vrstevníků v jednotlivých disciplínách převyšují. Zároveň dostanou na míru tipy na cviky, které jim pomohou zlepšit se ve slabších disciplínách, jež testují základní fyzické schopnosti.

FOTO NA PAMÁTKU. Patronem olympijského víceboje pro děti je medailista z...
PODPIS NA RUKU. Patronem olympijského víceboje pro děti je medailista z...

FOTO NA PAMÁTKU. Patronem olympijského víceboje pro děti je medailista z londýnských her 2012 Vavřinec Hradilek a společná fotografie je cennou trofejí stejně jako podpis.

„Tento bonus dostávají školáci poprvé, ale vlastně zdarma ho mohou mít všechny děti. Stačí jen, aby se ještě více škol zapojilo do Sazka Olympijského víceboje a děti pak splnily všech osm disciplín,“ uvedl Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Česko sportuje

Stáhněte si fotografie nebo si připomeňte návštěvy sportovců ve vašich školách

Do víceboje se zatím přihlásilo 1 021 škol, registrace je však stále otevřena, aby školáci mohli získat ve druhém pololetí druhý díl Sportovních vysvědčení. Na něm najdou právě určení pohybového typu, doporučení na vhodné sporty pro daný typ a také kontakt na kluby ve svém okolí.

Do plnění disciplín se v jen v prvním pololetí tohoto ročníku pustilo více než 92 tisíc dětí. V Čáslavi si vysvědčení svou aktivitou vysloužili žáci ze druhého stupně, v druhém pololetí se k nim ale přidají i menší školáci.

UŠATÝ HOST. Mezi děti v základní škole v Masarykově ulici v Čáslavi dorazil i...

UŠATÝ HOST. Mezi děti v základní škole v Masarykově ulici v Čáslavi dorazil i Pinďa, hrdina ze Čtyřlístku.

„Jsme z vysvědčení nadšení. Čekali jsme, že budou hezká, těšili jsme se na ně, ale výsledek předčil naše očekávání. Pro děti to bude velká motivace do dalšího sportování,“ uvedl čáslavský tělocvikář Milan Valtr. „Mně jako učiteli se moc líbí třídní vysvědčení, to nám velmi pomůže v další práci.“

Učitelé tříd, v nichž všechny disciplíny splnila aspoň polovina žáků, totiž získali souhrnné vysvědčení. Z něj vyčtou talent index pětice nejlepších školáků ve třídě nebo porovnání průměrných výsledků třídy s vrstevníky z jiných škol.