Olympijský běh 2016: běžce v celé republice spojí ušlechtilé myšlenky

Momentka z olympijského běhu. | foto: www.olympijskybeh.cz

15 2016
Tři, dva, jedna - start! Pokud si ve středu 22. června těsně před 18. hodinou pustíte Radiožurnál, uslyšíte za pár desítek vteřin tento známý povel. Vězte, že půjde o začátek 2. ročníku T-Mobile Olympijského běhu, jehož organizátoři, Český olympijský výbor a společnost T-Mobile, si vytyčili jasný cíl. Chtějí překonat počet 25 tisíc běžců - tolik se jich zúčastnilo loňského celorepublikového běhu.

Olympijský běh má v Čechách tradici, pořádá se již od roku 1987, ale loni se konal v novém hávu a dosáhl nečekaných rozměrů. Navíc přes dvacet pořadatelských měst a start ve stejnou dobu pro všechny, to je unikátní česká myšlenka.

Také letos si zájemci mohou v jednotném registračním systému vybrat ze tří kategorií hromadných běhů v mnoha místech z celé republiky, míněny jsou zlaté, stříbrné a bronzové závody na tratích 5 a 10 kilometrů, které se liší v servisu pro běžce.

A kdo bude mít malou šanci dostat se do jednoho z míst, kde se hromadné závody poběží (více na www.olympijskybeh.cz), může oslavit den vzniku Mezinárodního olympijského výboru individuálně.

„Pro takové zájemce přinášíme individuální výzvu prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo, uchazeč se jejím prostřednictvím zaregistruje a může si běžet ve svém místě a po své trase,“ vysvětlil ředitel marketingové komunikace T-Mobile Jan Stanko, v čem rovněž spočívá výhoda spojení akce s jeho firmou.

Letos chce ČOV navýšit nejen počet běžců, ale také překročit celkový počet 23 pořadatelských měst a 120 škol z předchozího ročníku.

Pořadatelé, hlaste se

„Pořádání bronzového Olympijského běhu není extrémně náročné a věříme, že se k nám připojí ještě víc běžeckých komunit v celé republice, měst i obcí. A také základní školy, které mohou své běhy pořádat již v dopoledních hodinách, samozřejmě na podstatně kratších tratích,“ vyzval k aktivitě další možné pořadatele marketingový ředitel ČOV Marek Tesař.

Podle předsedy ČOV Jiřího Kejvala je olympijský rok oslavou tvrdé dřiny vrcholových sportovců. „Proto vidím jako klíčové podpořit olympijskou myšlenku tradičním Olympijským během a rozběhat co nejvíc lidí v republice. Především však chceme vysvětlit, že nám jde o zdravý pohyb a dobrý pocit ze života, což jde ruku v ruce,“ přiblížil.

Dobrovolné startovné ve prospěch dětí

Celá akce však má i další ušlechtilou myšlenku. V rámci tiskové konference předali zástupci Českého olympijského výboru a společnosti T-Mobile České olympijské nadaci symbolický šek v hodnotě 175 420 korun, což představuje výtěžek z dobrovolného startovného z předchozího ročníku.

„Také prostřednictvím těchto peněz Česká olympijská nadace podporuje stovky dětí ze sociálně slabších rodin, kterým ve sportování brání nedostatek finančních prostředků. Peníze jdou na jejich materiální vybavení, případně na úhradu členských příspěvků v jejich oddílech,“ vysvětlila Zuzana Kalátová z Českého olympijského výboru, proč lze dobrovolné startovné platit i letos.

Autor:

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Proč není zájem o hry? Na západě se nevěří institucím, míní šéf MOV Bach

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach věří, že malý zájem o pořadatelství...

Další doping vzpěračů na OH v Londýně. Pozitivní byl i zlatý Torochtij

VÍTĚZNÝ POKUS. Vzpěrač Alexej Torochtij získal na OH v Londýně zlatou medaili v

I další vlna zpětných analýz vzorků z olympijských her v Londýně v roce 2012 přinesla pozitivní...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz