Stříbro a osobní rekord. Kateřina Šebrlová není jen dcerou slavného otce

GRATULACE OD TÁTY. Roman Šebrle dekoruje ty nejlepší atlety na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji, mezi nimi i dceru Kateřinu. | foto: ČOV/Radek Míča

27 2019
Slavné jméno není vždy výhodou. Upoutá pozornost, ale také umocní očekávání. „Vnímám mírnou nervozitu," přiznává Kateřina Šebrlová. Očekáváním ale dostála, na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji zazářila. Na trati 60 metrů překážek vybojovala stříbrnou medaili a překonala osobní rekord.

„Jsem na ni moc pyšný,“ chválil otec Roman Šebrle, jenž s celou rodinou držel palce přímo na tribuně jabloneckého stadionu.

A nejen to. Právě olympijský vítěz totiž předával ceny těm nejúspěšnějším. Nejprve medaili, potom diplom a ještě tašku s dárky. I když na ni právě u své dcery nejprve zapomněl.

To už se třináctiletá reprezentantka Prahy usmívala, bezprostředně po závodě jako by ji mrzela chyba na druhé překážce. „Tam mi spadla. Neběželo se mi moc dobře. A trošku mi vadilo i to horko,“ líčila.

Ani přes problematický úvod závod nezabalila a dřela až do konce. Časomíra se u jejího jména nakonec zastavila na hodnotě 9 sekund a 48 setin, pouze tři setiny za vítězkou.

„Skopla si druhou překážku, ale to se stane. Ke konci si znovu brnkla, ale i tak doběhla druhá. Zabojovala, bylo na ní vidět, že moc chce. A to se podle mě cení. To je totiž vlastnost, která spoustě lidem chybí,“ prohlásil Šebrle.

Slavný desetibojař dceru příležitostně trénuje, zaměřuje se zejména na oštěpařské dovednosti. V ostatních disciplínách, které spadají do vícebojů, Kateřinu připravuje její maminka Eva, taktéž bývalá reprezentantka. A pořád to není všechno, čemu se Kateřina věnuje. Vedle atletiky v barvách Aritmy stíhá i fotbal v dresu Dukly.

„Necháváme na ní, ať si sama vybere. Sám jsem fotbal hrával, syn ho taky hraje. Takže i Káča odmala kopala do míče. Měla k tomu blízko. Ale je pravda, že bych ji k sportu i tak vedl. Ale ani jsem nemusel, sportuje ráda,“ poznamenal Šebrle. „Určitě má na to skvěle pokračovat i v seniorských kategoriích. To ale ostatně všichni, kteří se sem dostali.“

Kateřina se zatím snaží stíhat a střídat všechny tréninky. „Ještě jsem se nerozhodla, čemu bych se chtěla v budoucnosti věnovat víc. Myslím, že zatím je to ale dobrá kombinace.“

Ovšem u atletiky má jeden konkrétní cíl: „Jednou bych chtěla i na olympiádu.“ Tátovo stříbro ze Sydney v roce 2000 a zlato z Atén o čtyři roky později jsou silnou motivací. „Taky bych jí moc přál, kdyby se tam dostala,“ dodal Šebrle. „Ale ať se rozhodne, pro co chce. My ji budeme podporovat ve všem.“ 

Autor:

Nejčtenější

Pořadatelé OH 2020 se vedle vedra chystají i na tajfun a liják

Piktogramy, které budou provázet olympijskými hrami v Tokiu 2020.

Pořadatelé olympijských her 2020, které odstartují za rok a týden v Tokiu, se připravují nejen na...

Další z rubriky

Dva góly za pár minut a penalty. Bronz má Vysočina po senzačním závěru

DÍKY ZA PODPORU. Fotbalistky z Vysočiny se zdraví s fanoušky po vítězství v...

Seběhly se, chytily se za ruce a sklouzly se po trávníku směrem k hlasitým fanouškům. S rodiči,...

Stříbro a osobní rekord. Kateřina Šebrlová není jen dcerou slavného otce

GRATULACE OD TÁTY. Roman Šebrle dekoruje ty nejlepší atlety na Olympiádě dětí a...

Slavné jméno není vždy výhodou. Upoutá pozornost, ale také umocní očekávání. „Vnímám mírnou...

Mutko uspěl s odvoláním proti doživotnímu vyloučení z olympijských her

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko komentuje nedělní rozhodnutí MOV.

Bývalý ruský ministr sportu Vitalij Mutko, který byl ve funkci v době skandálu se státem řízeným...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ SEŘIZOVAČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz