Brácho! Ségro! Já mám taky zlato. Jak dvojčata triumfovala v triatlonu

ÚSPĚŠNÍ SOUROZENCI. Heidi a Lukáš Juránkovi vyhráli triatlon na Olympiádě dětí a mládeže. | foto: Český olympijský výbor

28 2017
Tohle nebylo obyčejné objetí, jímž si vítězové v cíli přejí k úspěchu. Po něm se emoce z vítězství násobily hned dvakrát. Triatlon žáků na Olympiádě dětí a mládeže v Brně ovládli Heidi a Lukáš Juránkovi, dvojčata z Karlovarského kraje. Dvojnásobnou euforii tak prožíval i jejich otec, sám bývalý triatlonista, jenž je ke sportu přivedl a v běhu a na kole je také trénuje.

Výborné výsledky, silný rodinný příběh a z nadějí se hned staly hvězdy. Snad kouzlem náhody je v cíli čekali ve velkém fotografové, emotivní scénu zabíraly také kamery České televize. A tak sourozenci bezprostředně po závodě, v němž nejrychleji absolvovali na Brněnské přehradě 375 metrů plavání, 10 kilometrů na kole a 2,5 kilometru běhu, odpovídali i do mikrofonu.

Zkrátka jako dospělí sportovci na velkých akcích.

„Věřil jsem si na bednu, ale určitě ne na první místo. Na kole jsem celkem rychle stáhl ztrátu z plavání a ostatním ujel. Čekal jsem, že se někdo ještě chytí, ale to se nestalo,“ líčí Lukáš novinářům. „Já jsem doufala, že bych mohla být i první. Teď jsem maximálně šťastná, že se to podařilo,“ dodává Heidi. „I když plavání se mi hodně nepovedlo. Jedna ze soupeřek mi sundala brýle a musela jsem si je znovu nasazovat,“ popisuje incident, který ji rozhodil.

Spolu si fandí, hecují se, občas se i lehce provokují.

„Jestli rivalita pomáhá k výsledkům? Záleží na situaci,“ říká Lukáš. „Je to právě naopak. Brácha se fláká a já to musím oddřít všechno sama. No a potom mě stejně porazí,“ oponuje Heidi. „To se jí jenom zdá,“ culí se Lukáš.

Oba závodí teprve třetí sezonu, ale k běhání, kolu i plavání je otec vedl už od dětství. „Kombinace tří disciplín se mi zalíbila, je to zkrátka zajímavější než samotné plavání nebo běhání od zdi ke zdi,“ popisuje Heidi. „Na kole mám ráda tu krajinu kolem a rychlost. Je to sice dřina, ale stojí za to.“

Slušnou formu chtějí potvrdit na nadcházejícím republikovém šampionátu. Lukáš by rád uspěl i v evropském poháru. „Do třetího místa by to bylo pěkné,“ zasní se.

A mimochodem, Juránkovi nebyli jediná rodina na startu. Bronzovou medaili získal Matěj Marek, který měl v závodě své dvojče Jakuba, ten skončil pátý.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Další doping vzpěračů na OH v Londýně. Pozitivní byl i zlatý Torochtij

VÍTĚZNÝ POKUS. Vzpěrač Alexej Torochtij získal na OH v Londýně zlatou medaili v

I další vlna zpětných analýz vzorků z olympijských her v Londýně v roce 2012 přinesla pozitivní...

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Šéf MOV Bach podpořil italskou kandidaturu na zimní olympiádu 2026

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Společná kandidatura Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořádání zimních olympijských her 2026 může...

Najdete na iDNES.cz