Tradiční české tužky malují olympijské kruhy. ČOV má nového dodavatele

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a předseda představenstva KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. Vlastislav Bříza po podpisu smlouvy. | foto: ČOV

23 2015
Smlouvu podepsali stylově, v nově otevřeném showroomu společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. v pražské Nerudově ulici. Zmíněná firma, která se pyšní rokem založení 1790 a traduje se o ní, že je "největší tužkárnou v Evropě", se stala na pět let novým dodavatelem Českého olympijského týmu.

„Spojení tak tradiční české značky s Českým olympijským týmem jen vítáme. Výrobky KOH-I-NOOR mají vysokou kvalitu a prestiž, stejně tak Český olympijský tým je synonymem uznání za tvrdou a dobře odvedenou práci,“ uvedl při podpisu smlouvy předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

„Velmi se na spolupráci s Českým olympijským týmem těšíme. Být dodavatelem těch, kteří , kteří míří k nejvyšším příčkám a chtějí k tomu samému motivovat zejména děti a mládež, je pro nás ctí,“ reagoval předseda představenstva KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. Vlastislav Bříza.

„Sportovci mají vysoké ambice, platí to i v našem podnikání. Proto jsme rádi, že se zapojíme do různých aktivit Českého olympijského výboru, prvním krokem bude spolupráce na projektu určeném základním školám,“ dodal.

Děti povzbudí olympioniky

Šéf světoznámé firmy tak upozornil na doplňkový úkol Sazka Olympijského víceboje. Od 23. října mohou děti z 1500 základních škol zapojených do druhého ročníku soutěže kreslit obrázky na téma „Běh nás baví“. Na zadní stránku obrázku mohou napsat povzbuzující vzkaz pro olympioniky, kteří budou v srpnu příštího roku reprezentovat republiku v Rio de Janeiru.

„KOH-I-NOOR je vzhledem ke svým produktům také ideální partner pro Olympijský park Rio-Lipno. Navíc je náš nový dodavatel na jihu Čech doma,“ připomněl marketingový ředitel ČOV Marek Tesař, že společnost sídlí v Českých Budějovicích, a také upřesnil podmínky doplňkového úkolu víceboje.

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a  představenstva KOH-I-NOOR...
Úspěšný kajakář Josef  Dostál (vlevo)  s  předsedou představenstva KOH-I-NOOR...
Úspěšný kajakář Josef  Dostál (vpravo)  s   výtvarníkem Jaroslavem Němečkem...

„Každá škola může do konce ledna příštího roku zaslat maximálně tři obrázky, které musí být vytvořeny ručně na papír, tedy žádné počítačem upravené grafiky. Pro kluky a holky bude jistě odměnou, když si pak každý z olympioniků vybere jeden obrázek, který si přibalí do Brazílie pro štěstí, dodal Bříza, podle něhož nyní obdrží nejlepší mladí sportovci v postupových kolech Olympijského víceboje reprezentativní pastelky.

Kromě toho odborná porota vybere pět vítězných škol, které od ČOV a KOH-I-NOOR rovněž získají výtvarné pomůcky. Přesný popis doplňkového úkolu 2. ročníku Olympijského víceboje je na adrese www.ceskosportuje.cz/ sazkaolympijskyviceboj.

Dostálovi se nechtělo kreslit

Slavnostního podpisu smlouvy se v reprezentativních a zároveň prodejních prostorách společnosti v blízkosti Pražského hradu zúčastnil také Jaroslav Němeček, ilustrátor známého českého komiksu Čtyřlístek, jehož postavičky provázejí řadu aktivit Českého olympijského výboru.

Během akce, stejně jako malé děti, maloval, a přidal se k nim i úspěšný kajakář Josef Dostál. „Já jsem spíš přes hrubou sílu. Malování mě nikdy moc nebavilo, líp mi to jde s pádlem, ale beru to jako výzvu. Spíš bych vybarvil, co už je namalované,“ usmíval se majitel olympijského bronzu z Londýna na čtyřkajaku a sběratel dalších medailí se světovým puncem.

Nebývá zvykem, že by Český olympijský výbor přibíral partnera v průběhu olympijského cyklu. „Ale v dnešní době, kdy se sponzoring ve sportu, kultuře i charitě dramaticky zhoršil, se musíme snažit maximalizovat zdroje a možnosti. To je naše poslání ve prospěch olympioniků. Tahle smlouva je na pět let, takže už vlastně začínáme pracovat na další olympijské čtyřletce,“ vysvětlil Kejval.

Výši částky, kterou nový dodavatel Českému olympijskému výboru poskytne, podle domluvených pravidel zveřejnit nemohl. „Ale je to šest nul plus. Je to velká smlouva,“ dodal.

Autor:

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Dvě země, jedny hry? Korea sní o olympijském smíru

Společný korejský tým na zahájení Asijských her v jihokorejském Pusanu v roce...

Malý je ten, kdo má malý cíl: na konci týdne se má zrodit spojená olympijská kandidatura Jižní a...

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Přerazte jí nohu tyčí! Čtvrt století od skandálu „Kráska a zvíře na ledě“

PAMÁTNÁ FOTOGRAFIE. Tonya Hardingová (vlevo) a Nancy Kerriganová a jejich...

Dle mnohých šlo o největší skandál olympijské historie. Jak se zbavit konkurentky? Objednat si na...

Najdete na iDNES.cz