Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy | foto: AP

18 2018
Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV spolupracovala od roku 1992, vystřídá Toyota. Partnerství japonské automobilky navazuje na celosvětovou spolupráci Toyoty s Mezinárodním olympijským výborem.

Obě strany plánují spolupráci oficiálně oznámit 9. ledna v Praze. „Věříme, že navážeme na výjimečné a skvělé partnerství s tradiční českou firmou Škoda Auto, které děkujeme za 26 let společné propagace sportu, zdravého životního stylu a olympijských hodnot. Těšíme se na novou etapu,“ uvedla tisková mluvčí ČOV Barbora Žehanová.

Škoda Auto dál zůstává jedním z hlavních partnerů hokejového svazu, je hlavním sponzorem mistrovství světa v hokeji a také partnerem Tour de France.

Škoda Auto byla doposud společně se Sazkou jedním ze dvou generálních partnerů ČOV a podle neoficiálních informací sponzorovala olympijský výbor částkou 40 milionů korun za čtyřletý cyklus.

„Dosavadního partnerství s Českým olympijským výborem si velice vážíme a jako značka bychom v něm rádi pokračovali. Je nám velice líto, že s ohledem na nadnárodní rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru a jeho autorit nemáme možnost jednat o prodloužení této spolupráce i do budoucna,“ řekl PR manažer automobilky Vítězslav Pelc s tím, že rozhodnutí Škoda bere na vědomí a plně respektuje.

Toyota uzavřela smlouvu s MOV i Mezinárodním paralympijským výborem již v roce 2015 a stala oficiálním celosvětovým partnerem pro mobilitu na roky 2017 až 2024. Spolupráce tak platí pro letní hry v Tokiu 2020, Paříži 2024 a zimní v Pekingu 2022.

Sportovními ambasadory japonské značky se v České republice již staly beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou i rychlostní kanoista Martin Fuksa a skateboardista Maxim Habanec. Toyota je i sponzorem olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové, teď rozšiřuje svou působnost na celý olympijský tým.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Česká výprava získala na zimní univerziádě šest medailí

Petra Hynčicová během mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě.

Výprava 83 českých studentů vybojovala na zimní univerziádě v Krasnojarsku jednu zlatou, dvě...

Přerazte jí nohu tyčí! Čtvrt století od skandálu „Kráska a zvíře na ledě“

PAMÁTNÁ FOTOGRAFIE. Tonya Hardingová (vlevo) a Nancy Kerriganová a jejich...

Dle mnohých šlo o největší skandál olympijské historie. Jak se zbavit konkurentky? Objednat si na...

Dvě země, jedny hry? Korea sní o olympijském smíru

Společný korejský tým na zahájení Asijských her v jihokorejském Pusanu v roce...

Malý je ten, kdo má malý cíl: na konci týdne se má zrodit spojená olympijská kandidatura Jižní a...

Najdete na iDNES.cz