Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy | foto: AP

18 2018
Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV spolupracovala od roku 1992, vystřídá Toyota. Partnerství japonské automobilky navazuje na celosvětovou spolupráci Toyoty s Mezinárodním olympijským výborem.

Obě strany plánují spolupráci oficiálně oznámit 9. ledna v Praze. „Věříme, že navážeme na výjimečné a skvělé partnerství s tradiční českou firmou Škoda Auto, které děkujeme za 26 let společné propagace sportu, zdravého životního stylu a olympijských hodnot. Těšíme se na novou etapu,“ uvedla tisková mluvčí ČOV Barbora Žehanová.

Škoda Auto dál zůstává jedním z hlavních partnerů hokejového svazu, je hlavním sponzorem mistrovství světa v hokeji a také partnerem Tour de France.

Škoda Auto byla doposud společně se Sazkou jedním ze dvou generálních partnerů ČOV a podle neoficiálních informací sponzorovala olympijský výbor částkou 40 milionů korun za čtyřletý cyklus.

„Dosavadního partnerství s Českým olympijským výborem si velice vážíme a jako značka bychom v něm rádi pokračovali. Je nám velice líto, že s ohledem na nadnárodní rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru a jeho autorit nemáme možnost jednat o prodloužení této spolupráce i do budoucna,“ řekl PR manažer automobilky Vítězslav Pelc s tím, že rozhodnutí Škoda bere na vědomí a plně respektuje.

Toyota uzavřela smlouvu s MOV i Mezinárodním paralympijským výborem již v roce 2015 a stala oficiálním celosvětovým partnerem pro mobilitu na roky 2017 až 2024. Spolupráce tak platí pro letní hry v Tokiu 2020, Paříži 2024 a zimní v Pekingu 2022.

Sportovními ambasadory japonské značky se v České republice již staly beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou i rychlostní kanoista Martin Fuksa a skateboardista Maxim Habanec. Toyota je i sponzorem olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové, teď rozšiřuje svou působnost na celý olympijský tým.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Výzva pro Ledeckou? Elitní snowboardisté cílí na letní hry

Shaun White na skateboardu na X-Games v roce 2011.

Mezi snowboardisty jako by se začal šířit pozitivní virus ambicí: vyhrávat v jejich vlastním rajonu...

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Proč není zájem o hry? Na západě se nevěří institucím, míní šéf MOV Bach

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach věří, že malý zájem o pořadatelství...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz