Dobročinná aukce: zlatá bunda a snowboard Samkové vynesly 200 tisíc

27 2014
Zimní olympijské hry v Soči byly z českého pohledu výjimečné a pár lidem zůstane výjimečná vzpomínka. Všichni medailisté totiž věnovali něco ze svého vybavení do aukce serveru iDNES.cz. Dražba vynesla skoro 400 tisíc korun, polovinu této částky má na svědomí snowboardová šampionka Eva Samková.

Po Pekingu - 330 000 korun.

Po Vancouveru - 272 000 korun.

Po Londýnu - 1 576 000 korun.

Už je to víc než jen milá tradice. Po velkých sportovních úspěších se na portálu iDNES.cz draží dary od českých sportovců a vybrané peníze putují nadacím či na dobročinná konta.

Dobročinná aukce darů od medailistů ze Soči

Podívejte se na průběh a výsledky dražby.

Tentokrát po Soči se vybralo celkem 396 600 korun.

To je velice pěkná částka vzhledem k tomu, že po Londýnu přispěl do dobročinné aukce každý z medailistů, navíc se dražila i památeční Zeď slávy s podpisy šampionů, která sama stála milion.

Letošní výtěžek se rozdělí na dvě poloviny: první poputuje České olympijské nadaci, která podporuje děti ze sociálně slabých vrstev. Druhá půjde na Konto Bariéry.

"Je to perfektní. Máme z toho radost," vzkázali sportovci přes Alexandra Klimenta, mluvčího ČOV.

Martina Sáblíková věnovala kombinézu, v níž získala zlatou olympijskou medaili. Další šampionka Eva Samková darovala svůj snowboard z loňské sezony, který podepsala a přidala přání k povedené jízdě. A navrch přidala bundu z letošní olympijské kolekce.

A nad očekávání úspěšní biatlonisté? Gabriela Soukalová ochotně přislíbila startovní číslo, s nímž si dojela pro stříbro, Veronika Vítková bílé olympijské triko, Jaroslav Soukup modré triko s vestou a Ondřej Moravec bundu.

Olympijská bunda a snowboard z minulé sezony - věci, které darovala Eva Samková.
STARTOVNÍ ČÍSLO I SE SRDÍČKEM. Ačkoliv mnozí čtenáři požadovali jinou
V tomhle tričku se po Soči proháněla další biatlonová kráska Veronika Vítková.

Aukce odstartovala na iDNES.cz ve čtvrtek 27. února v devět hodin ráno a skončila až pozdě odpoledne.

Zájemci přibývali celé dopoledne  a s tím, jak vrcholily jednotlivé dražby, částka rostla.

Fanoušky nejvíc lákaly věci do Evy Samkové - její "prkno" a zlatá olympijská bunda. Nakonec ji vydražil za 200 000 korun prostřednictvím své asistentky politik a podnikatel Andrej Babiš. "Jeho motivací a prvotním záměrem byla charita, jak je jeho zvykem. Vzhledem k tomu, že peníze jdou na dobrou věc, neměl hranici, i když jsme původně mysleli, že to získáme za sto tisíc," sdělila Babišova asistentka.

V této bundě na olympiádě v Soči pořádně zářil biatlonista Ondřej Moravec.
Tuto slušivou vestu s tričkem oblékal nečekaný biatlonový medailista Jaroslav
ZLATÁ KOMBINÉZA. V tomhle

První aukce skončila v 15:30. Na olympijské triko biatlonistky Veroniky Vítkové, stříbrné medailistky z biatlonové smíšené štafety, stačilo 12 tisíc korun. Pak vyvrcholila dražba modrého trika a vesty jejího parťáka Jaroslava Soukupa.

A bylo to drama jako na střelnici. Tři dražitelé se přetahovali o cenný suvenýr a "nejrychleji odjel ze střelecké položky" uživatel, který dal 29 tisíc.

Poté byl na řadě další člen úspěšné party - Ondřej Moravec a jeho olympijská bunda. Také tato "položka" byla dramatická a Moravec překonal Soukupa přesně o 1 100 korun.

Biatlonovým vrcholem byla aukce startovního čísla Gabriely Soukalové ze stříbrného závodu. Relikvie od sympatické blondýny lákala fanoušky v podstatě celý den a nakonec vynesla skoro stejnou částku jako ostatní biatlonisté dohromady - 70 tisíc korun.

Na závěr se bojovalo o věci olympijských vítězek, jako poslední byla ve hře vítězná kombinéza Martiny Sáblíkové. Nakonec se suma zastavila na 55 500 korunách. Rychlobruslařce tak v dobročinné aukci patří pomyslný bronz.

Zajímavou postavou dražby byl Vladek Šlezingr, který získal Vítkové triko a pak bojoval i o další suvenýry. "Celá rodina máme vztah ke sportu, fandili jsme. Jsme z východních Čech, pochází odtud i Ondra Moravec, takže máme blízko k biatlonu," vysvětlil sběratel. "A Sáblíková je prostě Sáblíková. Kdo by nechtěl zlatou kombinézu?"

Aukce darů od českých medailistů ze Soči

Přehled věcí a předpokládaný konec dražeb

Autor:

Další z rubriky

Výzva pro Ledeckou? Elitní snowboardisté cílí na letní hry

Shaun White na skateboardu na X-Games v roce 2011.

Mezi snowboardisty jako by se začal šířit pozitivní virus ambicí: vyhrávat v jejich vlastním rajonu...

Ruský curler Krušelnickij dostal za doping na OH čtyřletý distanc

Alexandr Krušelnickij z ruského týmu v curlingovém zápolení smíšených dvojic

Ruský curler Alexandr Krušelnickij dostal za doping na olympijských hrách v Pchjongčchangu čtyřletý...

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Najdete na iDNES.cz