Společná medaile jako náplast, Šumová s Tomečkem mají bronz

Čeští střelci Barbora Šumová a Jakub Tomeček na Evropských hrách v Minsku. | foto: Reuters

29 2019
Náplastí na neúspěch v individuálních startech byla pro české skeetaře Jakuba Tomečka a Barboru Šumovou bronzová medaile, kterou v pátek na Evropských hrách v Minsku získali v soutěži smíšených týmů.

Zejména Tomeček měl vysoké ambice, letos už dokázal obsadit třetí místo ve Světovém poháru a vybojovat pro Českou republiku účastnické místo na olympiádě v Tokiu 2020.

„Oba dva jsme chtěli uspět hlavně individuálně, ale tohle je perfektní náplast, když se to nepodařilo. Je to alespoň náhrada za kov, který mohl být ve čtvrtek,“ řekl Tomeček, jemuž v předešlém závodě skeetařů chyběl jeden zásah k postupu do finále.

„Říkali jsme si, že je to spíše exhibice než závod. Brali jsme to na pohodu, užívali jsme si to. Úplně nám to nevycházelo, dělali jsme zbytečné chyby, které kdybychom neudělali, tak jsme mohli jít o zlato, což by bylo podstatně jednodušší,“ uvedl Tomeček, jehož zaskočil i formát soutěže.

„Mysleli jsme si, že půjdeme do klasického finále, budeme pátí šestí a budeme bojovat se všemi. Nakonec nám řekli, že jsou jen souboje o medaile, a nám spadl kámen ze srdce, že jsme byli čtvrtí a dostali šanci. Bára byla trošičku skeptik, moc si nevěřila, ale řekli jsme si, že můžeme jen překvapit,“ řekl Tomeček.

„Mně finále celkově moc nevychází, tak jsem myslela, že to bude problém. Kuba mě ale podržel, jak s terčema, tak psychicky, a nakonec to dopadlo. A byla z toho ohromná radost,“ řekla čtyřiadvacetiletá Šumová, pro kterou je medaile z Evropských her největším úspěchem v seniorské kategorii.

Fotogalerie

Jako juniorka byla třetí na mistrovství světa. O čtyři roky starší Tomeček už za sebou výraznější úspěchy mezi dospělými má. „Určitě to ale řadím vysoko,“ řekl rodák z Kyjova.

Oba se nakonec vcelku dobře vyrovnali s proměnlivým počasím. Tentokrát sice nepršelo, občas ale foukal silný vítr. „Byla tu kosa, ale nakonec se to docela vybralo. I když vítr s terči mával, ale pro nás mohu říct zaplaťpánbůh, protože ostatní alespoň dělali chyby,“ řekl Tomeček, jenž se svou parťačkou získal bronz po rozstřelu s britskou dvojicí Amber Hillová, Ben Llewellin.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Kostelecký stále vítězí: Nejsem abnormalita, i padesátníci jsou mistři

Český sportovní střelec David Kostelecký nestačil na Brita Edwarda Linga a v...

Dlouhých jedenáct let dělí od sebe dva výrazné úspěchy klasika české brokové střelby. V Pekingu...

Bábka připravil o naději na medaili z keirinu pád ve finále

Tomáš Bábek

Dráhový cyklista Tomáš Bábek na Evropských hrách upadl ve finále keirinu a druhou medaili k...

Fuksa na Evropských hrách neuspěl, střelec Nepejchal byl čtvrtý

Bratři Martin (vpravo) a Petr Fuksovi ve finále  kategorie C2 na 1000 m.

Na kilometrové trati obhajoval na Evropských hrách stříbrnou medaili, jenže v Minsku zůstal Martin...

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Řidič – řidička autobusu

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 33 000 - 36 000 Kč

Najdete na iDNES.cz