Flusátko přineslo stříbro. Můžu vyhrát něco velkého, zjistila Mazurová

Nikola Mazurová vybojovala na Evropských hrách v Minsku bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky. | foto: ČTK

27 2019
Uvolněná po zisku olympijského místa pro hry v Tokiu 2020 a bez speciálního tréninku vybojovala sportovní střelkyně Nikola Mazurová druhou medaili na Evropských hrách v Minsku. Na bronz v disciplíně vzduchová puška navázala stříbrem v třípolohové střelbě ze sportovní malorážky. Původně si přitom myslela, že bude v Bělorusku střílet jen ze vzduchovky.

„Malorážku jsem před Minskem asi dva týdny netrénovala a soustředila jsem se na vzduchovku. Mysleli jsme si, že ji tady střílet nebudeme, a až tři čtyři dny před odletem jsem se dozvěděla, že je to jinak. Dala jsem si dva rychlé tréninky a jela jsem,“ řekla Mazurová. „Ze zimy mám ale natrénováno, takže to nebyl až takový problém,“ doplnila.

Tréninkový výpadek se na ní nepodepsal a sílu jí dodal i předešlý úspěch v Bělorusku. „Pro každého sportovce je to důležité a cenné. Teď už se mi střílelo pěkně a s lehkostí. Finále už bylo jen pro radost,“ usmívala se rodačka z Rychnova nad Kněžnou.

Malorážku bere jen jako doplněk. „Je to takové flusátko,“ podotkla s úsměvem Mazurová. Nadále ale bude obě disciplíny stejně jako většina střelců kombinovat. „Dobře se to doplňuje,“ řekla.

Samotný závod začala třetím místem v kvalifikaci. „Člověk potřebuje i trošku štěstí. Snažila jsme se kontrolovat si rány a nedělat velké chyby. A dnes se mi to dařilo,“ uvedla Mazurová. Ve finále pak střílela s čistou hlavou. „Každé velké finále je zážitek a cenná zkušenost, takže jsem si to chtěla užít,“ řekla.

V průběhu finále se při střelbě vleže propadla na průběžné sedmé místo, ale nerozhodilo ji to. „Vestoje se pak dá střelit takových špatných ran, že se může vše celé desetkrát přeskládat. Nemyslím na to a snažím se pracovat dál. Nakonec jsme byla spokojená i s ležákem. Pár chyb tam bylo, ale nic strašného. I když bych asi měla střílet více doprostřed,“ pousmála se.

Po zisku bronzu říkala, že jí podmínky na střelnici v Minsku moc nevyhovují, na Evropské hry ale bude vzpomínat ráda.

„Hlavně kvůli olympijskému místu. Tahle medaile je ale taky krásná a mám z ní obrovskou radost. Hlavně proto, že si člověk dokáže, že může závodit s nejlepšími, a když se to povedlo tady, proč by se to nemohlo povést příště na velkém závodě,“ uvedla čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka. „Je to hnací motor, že mohu vyhrát něco velkého. Že je to možné,“ řekla Mazurová, která stejně jako další střelci touží po olympijském úspěchu.

Čtvrtečním závodem pro Mazurovou náročný program Evropských her, v němž se představila ve čtyřech závodech, skončil. V sobotu odletí domů a bude dva týdny odpočívat.

„Už toho mám plné kecky a dnes ráno jsem říkala, že se těším, až pojedu domů a odpočinu si. Střílení už bylo dost. Neměla jsem pauzu ani loni na podzim, takže jedu rok a půl v kuse. Už toho mám plné kecky,“ přiznala Mazurová, jež se po pauze začne chystat na zářijové mistrovství Evropy.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Mazurová a Nýdrle slaví stříbra, Machačová si z Minsku odveze bronz

Jedenadvacetiletá Nikola Mazurová nastřílela 414,4 bodu a od finálové osmičky...

VIDEO Česká reprezentace získala na Evropských hrách v Minsku další tři medaile a dohromady jich má již...

Společná medaile jako náplast, Šumová s Tomečkem mají bronz

Čeští střelci Barbora Šumová a Jakub Tomeček na Evropských hrách v Minsku.

Náplastí na neúspěch v individuálních startech byla pro české skeetaře Jakuba Tomečka a Barboru...

Fuksa na Evropských hrách neuspěl, střelec Nepejchal byl čtvrtý

Bratři Martin (vpravo) a Petr Fuksovi ve finále  kategorie C2 na 1000 m.

Na kilometrové trati obhajoval na Evropských hrách stříbrnou medaili, jenže v Minsku zůstal Martin...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz