Pár rad, které se můžou hodit, pokud se chystáte na OH do Londýna

Šéf organizačního výboru londýnské olympiády Sebastian Coe pózuje s pochodní pro olympijskou štafetu. | foto: Profimedia.cz

18 2012
Sedmadvacátého července vzplane nad Londýnem oheň 30. letních olympijských her. Sto dní před startem nyní finišují přípravy sportovců i fanoušků. Jedni bojují o kvalifikační limity a postupová místa, druzí shánějí vstupenky a letenky. Od 27. července se ti úspěšní potkají nad Temží, kde vypukne sportovní mejdan roku.

Chtěli byste zažít 30. letní olympijské hry na vlastní kůži? Že nemáte vstupenky, letenky ani ubytování? Že už je na jejich shánění příliš pozdě? Kdeže! Není nic ztraceno.

1. VSTUPENKY

Český olympijský výbor obdržel zhruba 30 tisíc vstupenek, 80 % už je prodáno. Zbylé samostatně k dostání nejsou, k dispozici však jsou balíčky zájezd + vstupenky. Prodávají je tři autorizovaní prodejci: Čedok, SlanTour a IBTravel. Autokarový zájezd se dvěma vstupenkami, při němž v Londýně strávíte tři dny, pořídíte u Čedoku za 11 990 korun, letecký zájezd za 18 000. Viz zijemelondynem.cz.

Šanci mají i ti, kteří do Londýna dorazí bez vstupenky. Organizátoři chystají výměnný systém vstupenek. Vyzvali proto národní olympijské výbory, aby vrátily nevyužité vstupenky, a ty během her poskytnou zájemcům z jiných zemí. Jedním ze sloganů her je "No Empty Seats" (Žádná prázdná místa). Na mnoha místech Londýna tak budou zřízeny "check pointy", kde si zájemci mohou zakoupit vrácené vstupenky.

Jeden z nich má být i v Českém olympijském domě. Ten může navštívit každý z návštěvníků olympiády, vstupné bude okolo 5 liber (pro účastníky zájezdů zdarma). Čekají tam setkání s olympioniky, koncerty, sledování olympijských soutěží u videostěn a další program.

2. DOPRAVA

Nejlevnější lety nabízejí nízkonákladové společnosti – ovšem na menší a vzdálenější letiště Stansted či Luton. Například na první srpnové dny, kdy budou bojovat o medaile české naděje ve vodních sportech, seženete u společnosti Wizzair zpáteční letenku do Lutonu za 3 078 Kč. Easy Jet létá na Stansted za 4 240 Kč. Na letiště Heathrow nedaleko veslařského kanálu na západě Londýna se dostanete s British Airways za 5 148 Kč.

Pokud byste cestovali autobusem, příliš neušetříte. Student Agency jezdí do Londýna každý den, cena zpáteční jízdenky je 2 950 korun. Na termín her měli včera jízdenek dostatek.

3. UBYTOVÁNÍ

Podražilo, navíc už je hodně zablokováno. Ale například na portálu booking.com stále objevíte dost možností. Skromnějším fanouškům nabízí společné vícelůžkové pokoje hostelů či penzionů za 1 000 Kč na osobu a noc. Kdo stojí o soukromí, musí si připlatit.

I když i tady při troše pátrání naleznete přijatelnější varianty. Hotel Euro Lodge Clapham nabízí dvoulůžkový pokoj za 2 300 Kč za noc se snídaní, ale pozor: zbývají poslední pokoje, navíc zaplatit je musíte už nyní, storno není možné.

K metru to máte 300 metrů, do centra dojedete za půl hodiny. Blíž k centru je například W14 Hotel v Kensingtonu za 3 850 Kč na noc. Podobně jako v případě zajišťování letenek i u noclehů platí: s koupí neotálejte.

Nejčtenější

Další z rubriky

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Najdete na iDNES.cz