Nemohla jsem si nechat ujít zapálení ohně, říká Cetkovská

OLYMPIJSKÁ PREMIÉRA. Petru Cetkovskou čeká v Londýně první start pod pěti kruhy. | foto: Reuters

27 2012
Sledovat zahajovací ceremoniál olympijských her jí fascinovalo od dětství. Ale popravdě, o účasti pod pěti kruhy příliš neuvažovala. "Vlastně nikdy," přiznává tenistka Petra Cetkovská. V sedmadvaceti letech ji čeká olympijská premiéra.

Ve čtrnácti měla vážný úraz hlavy, musela na operaci, pak se léčila z infekční mononukleózy a zlomila si nohu. Přes všechny problémy se talentovaná dívka vypracovala, nedávno jí v žebříčku WTA patřilo 25. místo.

Olympiáda je pro ni náplastí. Třešničkou. "Ale není to tak, že bych si tyhle věci připomínala na kurtu. Užívám si atmosféru her a neřeším, co bylo," vypráví.

Posledních šest let žije ve Francii, na turnaje vyráží z Paříže. Jednou se možná v zemi galského kohouta usadí, rozhodnuta ještě není. "Mnozí lidé kolem mě jsou o tom přesvědčení, ale nejsem si jistá. Je něco jiného žít v Paříži mezi turnaji a natrvalo."

V Londýně si vychutnává olympijskou atmosféru. Kvůli pohodlí by sice mohla bydlet přímo u Wimbledonu, ale zvolila pestrost olympijské vesnice. "Jízda autobusem na trénink sice trvá hodinu a čtvrt, ale kvůli atmosféře bylo rozhodnutí správné," vysvětluje tenistka.

Možnost potkávat sportovce jiných zemí ji nadchla. "Všichni mi říkali, že olympiáda je výjimečná, a měli pravdu. Je super být mezi šampiony. Z vesnice jsem byla překvapená, moc se povedla."

Akorát los jí nebyl příliš nakloněný - v sobotní čtyřhře po boku Lucie Šafářové nastoupí proti zkušené italské dvojici Vinciová, Erraniová; ve dvouhře vyzve sedmou hráčku světového žebříčku Angelique Kerberovou.

Přesto v pátek večer nazula holínky, popadla deštník a vydala se na slavnostní zahájení. "Jako malá jsem se na něj pravidelně dívala, ale start olympiády mi nikdy neunikl. Fascinovalo mě to. Těšila jsem se, až půjde výprava České republiky a uvidím naše sportovce s vlajkou," popisuje nadšeně.

I proto se rozhodla nechybět na olympijském stadionu. "Nemohla jsem si nechat ujít zapálení ohně."

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Najdete na iDNES.cz