Přijíždějí Lópezovi. Chtějí podmanit olympijskou žíněnku i v Londýně

MLÁTÍME SE ZA SPOJENÉ STÁTY. Diana a Steven Lópezovi, američtí taekwondisté.

23 2012
Kam až sahají Lópezovi? Pokud v Londýně zavítáte na taekwondo, pak vězte, že daleko. Nikaraguiská rodina reprezentující Spojené státy vysílá na olympijské žíněnky hned čtyři své členy. Tentokrát má šanci na dvě medaile.

Jedničkou mezi Lópezovými - co do počtu úspěchů - je třiatřicetiletý Steven. Dvojnásobný olympijský šampion ze Sydney a z Atén a zklamaný bronzový z Pekingu. A taky jediný pětinásobný mistr světa.

Prostě největší americká hvězda sportu s kořeny na korejském poloostrově, která věří, že tentokrát vytoužené třetí zlato ze soupeřů vymlátí.

Do olympijského klání zasáhne i osmadvacetiletá Diana Lópezová. I ona byla v Pekingu třetí, pro ni to byl životní úspěch. Olympijská medaile se počítá za víc než světový titul z roku 2005.

Doma je však Diana tou druhou. V rodině se totiž všechno točí kolem Stevena. Starší bratr Jean ho trénuje. A mladší Mark se od něj nechává zmlátit, slouží jako sparingpartner. Ani on přitom není v taekwondu nějakým "béčkem", vždyť si z Pekingu vezl dokonce stříbro a byl v rámci rodinného klanu vůbec tím nejúspěšnějším.

Cenný kov už ze čtvrté olympiády za sebou by jen dokreslil sportovní pohádku tatínka Julia Lópeze, který z Nikaraguy uprchl před sandinisty do USA. Tam pak během dne těžce dřel v podřadných zaměstnáních a po večerech cvičil asijskému bojovému umění nejprve sebe a potom čtyři své potomky.

Steven, Mark a Diana se pak stali první sourozeneckou trojicí, která získala na světovém šampionátu v taekwondu trojí zlato. A také první trojicí, která kdy reprezentovala Spojené státy.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz