Švýcarský fotbalista byl vyloučen z her. Kvůli urážce na Twitteru

HŘÍŠNÍK. Švýcarský fotbalista Michel Morganella (v bílém) bojuje v zápase s Jižní Koreou. Za rasistickou zprávu o tomto utkání na Twitteru byl poté z olympiády vyloučen. | foto: Reuters

30 2012
Na svém twitterovém účtu vystavil obrázek s komentářem "Chci zničit všechny Jihokorejce, partu mentálně handicapovaných retardů". A tohle dílko se stalo švýcarskému fotbalistovi Michelu Morganellovi osudným: kvůli zprávě s rasovým podtextem byl vyloučen z londýnských olympijských her.

Obránce Palerma urážel Jihokorejce po nedělní prohře 1:2 s výběrem asijské země. Obrázek s komentářem  publikovala švýcarská média, ale účet (at)morgastoss už byl vymazán.

Třiadvacetiletý krajní bek se později omluvil, ale trest ho stejně neminul. V posledním zápase skupiny s Mexikem si nezahraje.

"Diskriminoval a urazil důstojnost jihokorejského fotbalového týmu stejně jako celého jihokorejského lidu," prohlásil na tiskové konferenci šéf švýcarského olympijského týmu Gian Gilli.

Morganella by mohl být druhým olympionikem, který přijde o hry kvůli urážlivým komentářům na Twitteru. Řecko minulý týden vyřadilo trojskokanku Voulu Papachristuvou za kritiku afrických imigrantů.

Mezinárodní olympijský výbor vybídl téměř 11 tisíc účastníků her, aby při komunikaci s fanoušky přes sociální média dodržovali vydané pokyny s předepsanými standardy chování.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Najdete na iDNES.cz