Napínavý závěr soutěže o Londýn: až rozstřely ukázaly na ženu z Brna

4 2012
Devatenáct finalistů se lopotilo nad testy, ale ani dvacet minut vzpomínání na výsledky a výkony nerozhodne, kdo získá zájezd na olympijské hry do Londýna. Tři nejlepší adepti jsou mimořádně vyrovnaní. Teprve první kolo rozstřelu vyřadilo jednoho z nich, a až třetí určilo vítěze, tedy vítězku: letenky a ubytování v Londýně vyhrála Kateřina Pavlíčková z Brna.

Kolik měřil zlatý hod oštěpařky Barbory Špotákové v Pekingu? Tak zní první otázka rozstřelu pro tři nejlepší. Teď - ve finále - už nemohou googlovat, jenom lovit v paměti. Odpovídají: 71,42 metru, 71,42 metru, 86... Ze tří kandidátů jeden odpadává.

Kolik skočil výškař Jaroslav Bába, když v Aténách získal bronz? Odpovědi se opět shodují. "234 centimetrů," čte Kateřina Pavlíčková a stejný údaj napsal i její konkurent Zdeněk Konečný.

Kolik bodů získal Roman Šebrle při olympijském triumfu v Aténách? Kdyby se ani teď nerozhodlo, v záloze ještě čekaly další a ještě náročnější otázky. Přesný už není ani jeden z finalistů, ale o pár bodů je blíž Pavlíčková.

Fotogalerie

Poražení tleskají a ona volá manželovi, aby se pochlubila.

"Ahoj, jak to tipuješ? Jak jsem dopadla?"

"Úplně co nejlíp," reaguje manžel.

"Jemu je to jedno," směje se vítězka.

Tak vyvrcholila soutěž portálu iDNES.cz o zájezd pro dvě osoby na olympijské hry, která obsahuje letenky a ubytování v hotelu Citadines Apart’hotel v centru Londýna v termínu od 26. do 30. července a také vstupenky na některé sporty: mimo jiné tenis či volejbal.

Zapojilo se přes tři tisíce čtenářů, na něž každý týden čekala porce otázek - třeba o Londýnu a Velké Británii či z české a světové olympijské historie. Devatenáct získalo maximální počet bodů a právě ti nejlepší se ve středu odpoledne sjeli do pražské redakce k velkému finále. Přicestovali z Českých Budějovic či Brna.

Soutěž o zájezd

O vandalismu na Wikipedii, sporných otázkách i omluva

Zatímco v předchozích základních kolech měli na odpovědi spoustu času a mohli potřebné informace dohledávat, tentokrát se museli spolehnout jen na své vědomosti. Čekal na ně "školní test": propiska, zadání na papíře a vyměřený limit.

Poznávali sportovce podle medailonů či podle dobových fotografií, vzpomínali na výkony českých reprezentantů na předchozích olympijských hrách. Mezi otázkami číhaly i některé z předchozích internetových kol - to aby se ukázalo, kdo jen hledal, či věděl nebo si alespoň zapamatoval.

A nejlíp všechny nástrahy zvládla právě Kateřina Pavlíčková. "To je normální, že porazí spoustu chlapů," dodává manžel po telefonu.

Podobnou soutěž uspořádal iDNES.cz před dvěma roky před zimními hrami ve Vancouveru. Tehdy se do kvízu zapojilo 3 260 soutěžících. Ve finálovém kole dopadl nejlépe Miloš Faltus z Jablonného nad Orlicí.

Autor:

Další z rubriky

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz