Ujely mi cvičky, řekl Štěpánek a pochválil svého přemožitele

Radek Štěpánek vypadl s Rusem Nikolajem Davyděnkem, v dohrávce prohrál 4:6, 3:6. (30. července 2012) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

30 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Protáhnout se, zregenerovat, najíst a připravit se na čtyřhru. Tenista Radek Štěpánek má za sebou deštěm rozkouskovaný zápas s Rusem Nikolajem Davyděnkem, který ukončil jeho účinkování v olympijské dvouhře. "Hrál, jako kdyby byl znovu pátý na světě," sklonil se před protihráčem.

Utkání prvního kola mělo začít v neděli před polednem, ale kvůli dešti se začalo o tři hodiny později. Po sedmi gamech však byl zápas na další tři hodiny zastaven. A nevyšel ani restart, ve chvíli, kdy český tenista uklouzl, až ho zabolel kotník, si tenisté vymohli další přerušení.

Definitivně se tedy česko-ruský souboj dohrál až v neděli, šestadvacet hodin po úředně stanoveném začátku. Davyděnko vyhrál 6:4, 6:3.

Zažil jste někdy takhle rozkouskovaný zápas?
Člověk to trochu jinak vnímá, když jsou tady všude kolem olympijské kruhy, ale ve Wimbledonu jsme to zažili už několikrát. Stává se to tu každý rok. Tentokrát to bylo nepříjemné tím, že začátek posouvali jen po půlhodinách, a tak byl člověk celý den jak na jehlách. Pořád jsem se rozcvičoval, kontroloval, prší - neprší, jestli nechystají kurt... Nemohl jsem se v klidu najíst, jedl jsem třikrát pomálu. Byl to dlouhý den, ale bylo to pro všechny stejné a každý se s tím musel vypořádat.

Fotogalerie

V neděli byl zápas podruhé přerušen po vašem podklouznutí. Vykřikl jste bolestí, co se stalo?
Ujely mi cvičky, tak jako se to tady asi stává všem. Člověk se lekne, jestli se něco nestalo, protože není na takový pohyb zvyklý, ale je to úplně bez problémů. Po domluvě s Davyděnkem jsme přerušili zápas, protože to bylo opravdu nebezpečné, tráva byla strašně kluzká. Za čtyři gamy dohrávky nám každému dvakrát třikrát ujely nohy. Shodli jsme se, že na tomhle kurtu pokračovat už nebudeme.

Mohli jste hned odjet z areálu?
Ještě ne. Řekli, že nám zkusí najít dvorec, na který by nás dali. Byl připraven dvorec číslo dvě, tak prý ať počkáme, že nás vyhlásí. Dvacet minut jsme se rozcvičovali, až pak přišel vrchní rozhodčí a řekl, že už nás nasazovat nebudou a že můžeme jít domů.

Co rozhodlo o vašem vyřazení?
V neděli jsem promarnil šance na brejk, po kterém bych mohl ještě bojovat o první set. Davyděnko ho už získal a v pondělí hrál, jako kdyby byl znovu pátý na světě. Trefoval lajny, vycházely mu prohozy... Snažil jsem se dělat všechno možné, pokoušel jsem se hrát odzadu i od sítě, měnit rytmus hry, ale na všechno měl odpověď.

Teď se musíte rychle připravit na čtyřhru, čeká vás za pár hodin. Půjde to?
Musím udělat tlustou čáru, zapomenout na dvouhru a soustředit se na debl. Chci si spravit chuť, aby to bylo veselejší. Musím se protáhnout, zregenerovat a najíst se, abych byl připraven.

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz