Londýn přivítá olympiádu na farmě. S ovcemi, koňmi a umělým mrakem

Uvnitř Olympijského stadionu vrcholí přípravy na zahajovací ceremoniál. | foto: Daily Mail

19 2012
Vítejte na britské farmě! Slavnostní zahájení olympijských her v Londýně, které se uskuteční v pátek 27. července pod taktovkou oscarového režiséra Dannyho Boylea, představí britský venkov. Na typické britské farmě z devatenáctého století nebudou chybět ani desítky zvířat.

Stadion se změní v typickou vesnickou idylu, píše deník Daily Mail, který zveřejnil první fotografie z utajovaných zkoušek velkolepého zahajovacího ceremoniálu.

Režisér Danny Boyle zakomponoval do představení s rozpočtem 27 milionů liber víc než 10 000 účinkujících, kteří v jedné části představí typickou britskou vesnici z 19. století. Alespoň to lze vyčíst z hereckých kostýmů z viktoriánského období.

Česká stopa na zahájení

Slavnostní zahájení na londýnském stadionu ponese i českou stopu. Mezi tanečnicemi se představí Michala Syed, v rámci programu na britské farmě dostala roli třináctiletá Gabriella Farr.

V rámci monstrózní show nebudou chybět ani zvířata. Ideální obrázek britské farmy doplní 70 ovcí, dvanáct koní, deset kuřat, tři krávy, dvě kozy, a dokonce i psi a husy. Na ploše také vyroste část kriketového hřiště.

V uměleckém plánu je dokonce údajně zakomponován také umělý mrak, který má pro představení na olympijském stadionu vyrábět déšť. Což je v průběhu nejdeštivějšího července od roku 1915 trochu paradox...

Režisérovi Dannymu Boyleovi však příliš starostí nedělá. Mnohem méně jej potěšilo rozhodnutí zkrátit uměleckou část slavnostního zahájení o půl hodiny.  Organizátory k tomu vedly praktické důvody - aby se diváci bez problémů dostali domů městskou dopravou...

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

Najdete na iDNES.cz