Rosolová: Třetí hry, třetí disciplína. Hlavně neběžet v dešti, přeje si

Denisa Rosolová v olympijské vesnici. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

26 2012
Londýn (Od zpravodajů iDNES.cz) - V Londýně stráví téměř dva týdny, aniž by se postavila na start závodu. Překážkářce Denise Rosolové však dlouhé čekání nevadí. Nasává neopakovatelnou atmosféru olympijské vesnice, nakupuje dárky, brouzdá po internetu... A taky začala trénovat. "Ponorka nehrozí. V Pekingu jsme taky byli dlouho dopředu," hlásí česká atletka, která se našla v běhu na 400 metrů překážek.

Lépe se připravovat v komfortu olympijského parku než doma, usoudila pětadvacetiletá překážkářka. A vyrazila do Londýna už 24. července, přestože první závod ji čeká až 5. srpna.

"Původně jsem měla běžet (400 metrů bez překážek) už třetího, takže jsme nechtěli letět až dva dny předtím. Ale mně to nevadí. Když byla olympiáda v Pekingu nebo mistrovství světa v Ósace, tak jsme tam taky letěli dopředu. Naopak je to lepší, tady má člověk klid na trénování, nemusí si vařit a všechno má k dispozici," řekla Rosolová na setkání s novináři poté, co sledovala vztyčování české vlajky v olympijské vesnici.

Postel nevydržela

Rosolová: Doufám, že nebudu spát na zemi

ROZTAHOVACÍ POSTELE. Dobrovolnice  naznačuje, jak se dají prodloužit postele v...

Váží jen 68 kilogramů, přesto se pod ní v olympijské vesnici málem zřítila postel. "Nevydržela. Když jsem si sedla a obouvala botu, tak prasklo prkýnko," kroutí hlavou atletka Denisa Rosolová. "Naštěstí je to úplně dole, ale nevím, co budu dělat, jestli to bude praskat dál. Uvidím, jestli nakonec nebudu spát na zemi."

Poslouchat při úvodních ceremoniálech jednotlivých výprav hymny mnoha zemí ji zatím neomrzelo. Jen kdyby v amplionech ve vesnici pořád dokolečka nezněly skladby skupiny Queen.

"Mám je ráda, ale už je to trochu moc. Jinak si to ale ve vesnici užívám. Večer sleduju to nadšení sportovců, prošla jsem si vesnici, podívám se do krámků, nakoupím pár suvenýrů. A jinak trénuju, čtu si a koukám se na počítač," popsala Rosolová svůj program.

Londýn je pro ni už třetí olympiádou, her v Aténách a v Pekingu se ovšem účastnila závodů v jiné disciplíně - ve skoku do dálky.

"Ta atmosféra na mě ještě úplně nedolehla. Zaprvé je závod ještě daleko a zadruhé si myslím, že už jsem zkušenější, takže to přijde to až těsně před závodem. Ve středu jsem měla první trénink, říkala jsem si, že něco předvedu, a bylo to něco hrozného. Ale teď už se do toho pořádně obuju."

Aktuálně sedmá žena světových tabulek doběhla minulý týden na mítinku Diamantové ligy v Monaku na čtvrtém místě, což bylo lehké zklamání.

K blížícím se hrám to však podle ní nemá žádnou relevanci. "Byla jsem tam trošičku unavená, cítila jsem, že to není úplně ono. Chtěla jsem běžet rychle a na začátku jsem musela zpracovat krok, musela jsem přidávat nad překážkou. Ale myslím, že to je spíš dobrá zkušenost. Olympiáda bude o něčem jiném, ta  atmosféra tady může udělat divy," mínila běžkyně, která se o post nejlepší české překážkářky přetahuje se Zuzanou Hejnovou.

Multiatletka

Denisiny olympiády

Atény 2004: skok do dálky
Peking 2008: víceboj a skok do dálky
Londýn 2012: 400 m překážek
v roce 2011 se Rosolová navíc stala i halovou mistryní Evropy na hladkých 400 m

Olympijský stadion se pro atlety otevře 1. srpna, Rosolová si však při tréninku dráhu "osahat" nepotřebuje.

"Já se tam připravovat nechci, protože tam bude na trénink tak narváno, že se tam půjdu maximálně podívat. Na rozcvičováku je stejný povrch, trénovat se dá tam," řekla Rosolová.

"Já jsem hlavně ráda, že je tady na Londýn přímo výborné počasí. Bohužel se to má pokazit, tak doufám, že nepoběžíme v dešti."

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz