Kvitová sbírá olympijské odznáčky a stýská se jí po jiných sportech

Tenistka Petra Kvitová při směně olympijských odznáčků se svým trenérem Davidem Kotyzou. | foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

29 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Je na olympiádě, ale přitom stranou od ostatních sportů. Hraje ve wimbledonském areálu, jenže to není zdaleka není ten Wimbledon, kde loni přebírala vítěznou trofej. Petra Kvitová prožívá v olympijský Wimbledon plný paradoxů. Aspoň, že do něj vstoupila vítězně.

První kola letošního wimbledonského i olympijského turnaje si byla velice podobná. V červnu bojovala s Amanmuradovovou z Uzbekistánu, které tehdy v žebříčku patřilo 96. místo, olympijská soupeřka Bondarenková je na 94. příčce. Do obou zápasů česká tenistka vstoupila rozpačitě a v prvním setu obracela z 1:4 na 6:4.

"Bylo to zase trochu trápení," svěřila se světová šestka. Kdyby ve druhém setu využila svůj servis k ukončení zápasu, zopakovalo by se i červnové skóre 6:4, 6:4. "Bohužel jsem tentokrát druhý set nedoservírovala, ale třetí už jsem zvládla. Věřím, že se stejně jako ve Wimbledonu už budu zlepšovat."

Fotogalerie

Oba zápasy se hrály ve stejném areálu, ale když Kvitová v sobotu říkala: "ve Wimbledonu," měla tím na mysli červnový turnaj.

"Na první kolo Wimbledonu by bylo všude plno," je přesvědčena 22letá Kvitová. Olympijská návštěva ji zklamala. "Přijde mi to tady komornější."

Wimbledon kvůli olympijským hrám změnil barvy, loga a jiní jsou i diváci. Kvitová měla při utkání s Bondarenkovou hodně halasného fandu, jehož počínání okomentovala slovy: "Sice fandil mně, ale moc příjemné to nebylo. Při Wimbledonu by si to nikdo nedovolil."

Změna však nastala i v chování samotných tenistů, ze kterých se stali vášniví sběratelé. "Měníme olympijské odznaky, je tu spousta hráčů ze spousty zemí. Jsme docela šikovní," řekne a zachrastí odznáčky, které má připnuté na olympijské akreditaci.

Kvitová je znevýhodněna tím, že nebydlí v olympijské vesnici, a tak může měnit jen s tenisty. "Ztráta to je, k vzácnějším odznáčkům ze zemí, co nehrají tenis, se nedostanu," přiznává.

Víc než omezené sběratelské příležitosti však mladou tenistku trápí, že olympiáda probíhá tak trochu mimo ni. "Těžko můžu nějak vnímat olympijskou atmosféru, když jsme takhle stranou. Ráda bych šla fandit, ale zatím jsem viděla jen basketbal v televizi," posteskla si.

Ráda by šla na plážový volejbal, atletiku, na basketbal... "Vlastně cokoliv, kde soutěží Češi."

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz