Kvitová je zdravá, do turnaje by nejraději vstoupila už v sobotu

Petra Kvitová pózuje před "klikujícím" autobusem výtvarníka Davida Černého. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

26 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Čeští tenisté znají své soupeře v prvním kole olympijského turnaje. Nasazená šestka, Tomáš Berdych, narazí v prvním kole na Belgičana Steva Darcise. Naši ženskou jedničku, také nasazenou šestku, Petru Kvitovou čeká na londýnské trávě Kateryna Bondarenková z Ukrajiny.

Na ukrajinskou tenistku přitom Petra nemá moc dobré vzpomínky. Dvakrát s ní prohrála a jen jednou dokázala vyhrát. "Vzpomínám si, že jsem s ní před dvěma lety prohrála v New Havenu 5:7, 3:6. Na tenhle zápas jsem chtěla rychle zapomenout. Nehrála jsem tehdy podle svých představ a mám jí určitě co vracet," prohlásila odhodlaně s tím, že taktiku nechává na svém trenérovi.

Samotný David Kotyza ví, že nejde o snadnou soupeřku. "To je jasné, ale já věřím, že jí tu dva roky starou porážku Petra o víkendu vrátí. Vrátili jsme se k modelu přípravy jako před loňským vítězným Wimbledonem. Trénovali jsme na umělé trávě u Prostějova a máme z toho dobrý pocit. Petra je na trávě silnější než Kateryna."

Los olympijského turnaje tenistů

Berdych začne na olympiádě s Darcisem, Kvitová s mladší Bondarenkovou

S přípravou i formou je spokojena i šestá hráčka světa. "Je hlavně důležité, že jsem neměla před olympiádou žádné zdravotní problémy. Jsem zdravá, trénink v Prostějově mě bavil a věřím, že se to projeví i v samotném zápase."

Petra si ve čtvrtek prohlédla olympijský Český dům v Londýně a nejvíce ji zaujal hekající autobus Davida Černého. "Byl to skvělý nápad, myslím, že to zaujme Londýňany i návštěvníky olympiády."

Česká jednička se teď soustředí na dvouhru, ale už ve středu ji po boku Radka Štěpánka čeká první kolo smíšené čtyřhry. "Na to ale zatím nemyslím," usmívá se Petra Kvitová. "Je to ještě daleko. Uvidíme, jestli si spolu s Radkem ještě zatrénujeme, ale bude to záležet na tom, jak dopadnou naše dvouhry."

Své soupeře znají i další čeští tenisté. Radek Štěpánek se v prvním kole utká s bývalou světovou trojkou Nikolajem Davyděnkem z Ruska. Petra Cetkovská narazí na sedmou nasazenou Angelique Kerberovou z Německa, Klára Zakopalová si zahraje s nebezpečnou Italkou Franceskou Schiavoneovou, Lucie Šafářová s Chorvatkou Petrou Martičovou.

Pátý nasazený pár mužské čtyřhry Berdych, Štěpánek bude mít v prvním kole za soupeře italskou dvojici Daniele Bracciali, Andreas Seppi. Turnajové čtyřky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká narazí na maďarské duo Tímea Babosová, Ágnes Szávayová. Druhý český pár Cetkovská, Šafářová vyzve nasazené dvojky Saru Erraniovou, Robertu Vinciovou z Itálie.

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

Najdete na iDNES.cz