Do Londýna si jedem pro zlato, vzkázal čtenářům olympionik Kubala

Přemysl Kubala | foto: Czech Beach Volleyball Team

20 2012
Na svůj facebookový profil si 18. června napsali zprávu: Tak a je to definitivně potvrzené! LONDÝN! Dvojice plážových volejbalistů Petr Beneš - Přemysl Kubala se probojovala do olympijského turnaje. A jejich ambice? "Zlato!" napsal Kubala čtenářům v on-line rozhovoru. "Ale jsem realista, možná se spokojím i s bronzem," žertoval.

Česká dvojice je mezi elitními plážovými volejbalisty hodně výjimečná. Na rozdíl od soupeřů, kteří na písku hrají a trénují celoročně, se Kubala s Benešem scházejí jen na letní sezonu.

Petr Beneš je "v civilu" špičkovým manažerem, pracuje jako obchodní ředitel ČSOB Pojišťovny. A Přemysl Kubala je volejbalovým profesionálem, věnuje se mu v hale, letos jako hráč extraligové Ostravy. S týmem ovšem spolupráci ukončil. "Je to dáno především finanční situací klubu."

V šestkovém volejbale se Kubala zúčastnil světových i evropských šampionátů a pro národní tým byl cenný svojí univerzálností. Podle potřeb týmu vystřídal posty blokaře, smečaře a na ME 2003 působil dokonce jako libero.

On-line rozhovor s Přemyslem Kubalou

V plážovém volejbalu působil Kubala po boku nejznámějších českých hráčů. Hrál mimo jiné i s olympioniky Palinkem a Pakostou, ale sám se pod pět kruhů probojoval až ve 38 letech. "Rozhodně se tak starý necítím, a dokud ty mladé budu porážet, do sportovního důchodu rozhodně nemířím," ujistil.

Volejbalista vysoký 202 centimetrů má dvě děti, jedenáctiletého Jakuba a dvouletou Terezku. Jeho otec Milan vyhrál zlato v hodu diskem na paralympiádě v Sydney i v Aténách. "Tátova účast byla samozřejmě velkou motivací, který syn by nechtěl předčit svého otce?"

Už ve středu byl hostem on-line rozhovoru badmintonista Petr Koukal, jenž při zahájení her v Londýně ponese českou vlajku. Jeho odpovědi čtěte zde.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Najdete na iDNES.cz