VIDEO: Černého autobus udělal dva kliky a olympijský oheň byl pryč

26 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Olympijská štafeta se už také potkala s klikujícím autobusem Davida Černého. Ve čtvrtek totiž pochodeň navštívila londýnskou čtvrť Islington, místo, kde sídlí Český olympijský dům. Vítaly ji české vlajky, s nimiž se přišly na štafetu podívat desítky českých pracovníků, kteří finišují s budováním české mise pro zítřejší slavnostní otevření.

"Fotografům doporučujeme, aby se dostavili na místo s předstihem alespoň 120 minut." Pokyny pro novináře byly zbytečně úzkoprsé. Tlačenice kolem trasy na třídě Upper Street se začala tvořit až v posledních minutách před plánovaným příjezdem kolony s pochodní.

Fotogalerie

Úřední čas byl 8:20, ale v tu chvíli teprve policisté zastavili provoz v jednom z pruhů. Vstříc pochodni v protisměru byla cesta ještě volná.

Dvoupatrový autobus od výtvarníka Davida Černého poctivě pokračoval ve svém ranním cvičení, lidé si tak krátili čekání na posvátný oheň focením českého umění.

Kolonu zvěstující blížící se štafetu předznamenal autobus, který vezl běžce, co mají svou chvilku slávy ještě před sebou. Za ním jely tři sponzorské alegorické vozy s krásnými tanečnicemi a živou hudbou.

To už doprava stála v obou směrech. Lidé v zabrzděných dvoupatrových autobusech využili výhodné pozice a ruch na ulici si fotili z horního podlaží.

Oheň putuje Londýnem

Nejočekávanější okamžik všem přihlížejícím na dlouho zaclonil poslední doprovodný autobus, který jel těsně před běžcem. Pochodeň dorazila o čtvrthodiny později, než bylo v plánu, mihla se na pár vteřin a bylo po všem.

Jedním mžikem zmizela pochodeň v nedohlednu, druhým se rušná ulice vrátila do svého zaběhnutého rytmu. Za posledními doprovodnými vozy spěchal hrozen cyklistů a pak už islingtonskou hlavní třídou zase burácela auta.

Černého autobus stačil udělat jen dva tři kliky a bylo po představení.

Nejčtenější

Další z rubriky

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz