Olympijští vítězové i mistři světa. Plážoví volejbalisté mají těžký los

Kristýna Kolocová (vlevo) a | foto: www.kolocova-slukova.cz

19 2012
Pět titulů mistrů světa a čtyři zlaté olympijské medaile vlastní soupeři, se kterými budou čeští plážoví volejbalisté bojovat v základních skupinách na OH v Londýně. Vedle atraktivních protivníků ze světové špičky však narazí i na soupeře, se kterými mají šanci bojovat o postup do play-off.

Hned dva české páry narazí na vítěze z Pekingu: Kristýnu Kolocovou s Markétou Slukovou čekají Američanky Kerri Walshová s Misty Mayovou-Treanorovou a Petr Beneš s Přemyslem Kubalou se utkají s Toddem Rogersem a Philem Dalhausserem rovněž z USA.

Los v rakouském Klagenfurtu rozhodl, že Kolocová a Sluková se vedle favorizované americké dvojice, vítězek z Atén 2004 i Pekingu 2008 a trojnásobných mistryň světa, střetnou o dvě přímá postupová místa do osmifinále se sestrami Doris a Stefanií Schwaigerovými z Rakouska a Australankami Tamsin Hinchleyovou se zkušenou Natalií Cookovou, která triumfovala na hrách v Sydney.

S těmito soupeřkami mají čerstvou zkušenost. A vítěznou. Minulý pátek v Berlíně porazily 2:1 Rakušanky, v den losování si stejný poměrem poradily i s australskou dvojicí.

Přesto jim los radost neudělal. "Vyfasovaly jsme jednu z nejtěžších skupin s olympijskými vítězkami, budeme muset bojovat a zadarmo nic nedostaneme," vzkázaly Kolocová se Slukovou. "Trenér to ale vidí optimisticky. Walshová s Mayovou jsou olympijské legendy, ale i legendy musí být jednou poraženy. A proč ne v Londýně?" dodaly.

Američtí soupeři Kubaly s Benešem kromě OH v Pekingu vyhráli i mistrovství světa v roce 2007. Dalšími soupeři české dvojice jsou Pablo Herrera a Adrian Gavira ze Španělska s japonský pár Kentaro Asahi, Kacuhiro Širatori.

Také Kubalu s Benešem může hřát letošní úspěšná bilance. Nad španělskou dvojicí, v níž zkušenější Herrera má olympijské stříbro z Atén, vyhráli v květnu na grandslamu v Pekingu.

Lenka Háječková s Hanou Klapalovou narazí na úřadující mistryně světa Larissu Francaovou a Julianu da Silvaovou z Brazílie, Němky Katrin Holtwickovou s Ilkou Semmlerovou a Natachu Rigobertovou s Elodie Li Yuk Loovou z Mauricia.

V obou kategoriích z každé ze šesti skupin postoupí dva týmy přímo do osmifinále plus dva nejlepší ze třetích míst. Další páry ze třetích příček si to mezi sebou rozdají o zbývající dvě místa v osmifinále. Pak už se bude hrát play-off.

Los skupin olympijského turnaje v Londýně

- skupiny s českým zastoupením

Muži
Skupina B:
Kubala, Beneš (ČR), Dalhausser, Rogers (USA), Herrera, Gavira (Šp.), Asahi, Širatori (Jap.).

Ženy
Skupina A: Háječková, Klapalová (ČR), Juliana, Larissa (Braz.), Holtwicková, Semmlerová (Něm.), Rigobertová, Loová (Mauricius).

Skupina C: Kolocová, Sluková (ČR), Walshová, Mayová-Treanorová (USA), D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (Rak), Cooková, Hinchleyová (Austr.)

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Najdete na iDNES.cz