Královská posila pro olympiádu. Za pozemní hokejistky hraje krásná Kate

PRÁSK. Vévodkyně z Cambridge předvedla svoje umění v pozemním hokeji, při návštěvě ženského olympijského týmu si zastřílela na branku. | foto: Reuters

16 2012
Dorazila na podpatcích, v elegantním tmavém saku, džínách lososové barvy. Rychle ale obula tenisky, navlékla mikinu a předvedla, proč kdysi byla kapitánkou týmu pozemních hokejistek na své střední Marlborough College. Vévodkyně z Cambridge při své túře po Olympijském parku přijela podpořit národní ženský tým.

"Těšila jsem se mezi vás," pronesla hubená vévodkyně. "Ale teď, když jsem zjistila, že musím i hrát, už tolik sebevědomí nemám."

Proto se nejdřív, když na hřiště vkročila, snažila všechny kolem přesvědčit: Nekoukejte, prosím. Nikdo ovšem neposlechl. "To bude trapas," zdráhala se proto.

Pak ale budoucí britská panovnice opravdu vzala do ruky hokejku, napřáhla, vystřelila a míček zazvonil v bráně. She shoots, she scores, napsala agentura AP. Střílí a skóruje.

Její návštěva připomněla doby, kdy byla ještě Kate a ne vévodkyní, ne manželkou prince a ne někým, jehož svatbu sledovaly miliony lidí po celém světě. I proto měla nearistokratické dotazy: "Pořád ještě dostáváte banány a pomeranče o poločase?"

Naposledy podle svých slov hrála možná někdy v roce 2005. "Teď mám ale pocit, jako bych hokejku nedržela deset let," culila se třicetiletá dáma. "Hlava si myslí, že to všechno zvládnu, ale tělo není schopné míček odehrát."

Vévodkyně si sama o setkání s týmem řekla, je totiž olympijskou ambasadorkou a spolu s princi Williamem a Harrym se bude snažit hry vidět a být během nich vidět. A taky samozřejmě fandit domácímu týmu.

"Říkala mi, že jí ta hra chybí," prozradila pak kapitánka olympijského výběru Kate Walshová. "Taky mi vyprávěla, že na škole zahrávala penaltové střely a bylo to vidět. Byly to opravdu rány."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz